نقل قول نوشته اصلی توسط amir__amir [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
سلام آقا میلاد من تازه این تاپیک رو دیدم

در مورده برنج اطلاعاتی بالایی ندارم ولی در عوض میتونم برای دوستان یه بررسی کوچیک رو قیمتش داشته باشم

این نموداری که کشیدم مربوط به اطلاعات قیمت عمده فروشی برنج ایرانی در ماه های مختلف از سال 1369 تا 1382 میباشد

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

همونطور که مشخصه قیمت برنج در تمام طول این 13 سال نوسانات زیادی داشته

اما این 13 سال رو به صورت فرمولی روی یه چارت پیاده سازی کردم تا راحت تر متوجه بشیم

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

بر اساس این نمودار بهترین زمان برای خرید در فصل پاییز با اولویت ماه های مهر آذر آبان میباشد

همینطور بنا به داده 13 ساله تو ماه های خرداد و تیر برنج ایرانی به گرون ترین قیمت سالانه خودش میرسه

یعنی از ماه های خرداد و تیر تا ماه های مهر و آذر آبان برنجی که قیمتش کیلویی 4600 تومن بود به نزدیکی 4080 تومن هم میرسه

تقریبا 10 الی 12 درصدی نوسان قیمت داره بین این ماه ها

پس عزیزان موقع خرید و فروش برنج ایرانی بد نیست این نکته رو هم در نظر بگیرن و برای خرید برنج ایرانی تو بهترین موقع سال اقدام کنن
فک کنم داداش بخاطر اینکه در ماههای تیر و مرداد هجوم خرید زیاده چون زمان برداشته و قیمت برنج هندی هم رفته بالا ولی مهر و ابان بخاطر اینکه هجوم خرید میاد پایینتر قیمت هم پایینتر