ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
    1,250
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایرسا ایده [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز
    من شخصا زمانی که ارشد قبول شدم یک موقعیت کار خوب هم برام فراهم شد. اگرچه پدرم معتقد بودن بچسبم به درس و مادرم می گفتن بچسبم به کار چون ممکنه دیگه این موقعیت رو به دست نیارم، من هر دو رو ادامه دادم. در حالیکه هفته ای یک روز مرخصی می گرفتم و 14 ساعت رفت 14 ساعت برگشت با اتوبوس می رفتم و می اومدم. خدارو شکر به یاری اساتید و یکی از دوستانم سه ترمه درسم رو تموم کردم.
    با نظر دوستی که معتقدند با گرفتن ارشد موقعیت کار دولتی براتون وجود داره اصلا موافق نیستم. هیچ تضمینی در این زمینه وجود نداره. و من اصلا به شما توصیه نمی کنم دنبال کار اداری یا دولتی باشین.
    در خصوص ادامه تحصیل برای خود من در زمینه کاری که برایم فراهم شد ، فرقی نکرد . ولی در زمینه رشته ی تحصیلیم موفقیتهای زیادی نصیبم شد.
    استادی حرف جالبی زدند : در کشورهای پیشرفته ( اگر اشتباه نکنم ) فقط 8 درصد مردم ادامه تحصیل در مقاطع عالی را میدهند. اون هم اونایی که می خواهند تحقیق و پژوهش انجام بدهند یا تدریس کنند. و بقیه مردم وارد بازار کار می شوند. در حالیکه در کشورهای در حال توسعه مثل ایران 80 درصد مردم مدارک بالای تحصیلی دارند و اکثرا بی کار هستند .
    من اگر جای شما باشم دنبال راه اندازی کسب کار مستقل خودم میرم. البته کار در شرکتهای تجاری برای کسب تجربه برای شما بسیار مفید خواهد بود. و هیچکدام از اینها منافات با ادامه تحصیل همزمان ندارد.

الان خیلی از مشاغل رو میشه خانگی انجام داد . و نیاز به سرمایه انچنانی هم ندارد.

یکی از روشهای یافتن ایده ، اینست که فکر کنید ببینید در اطراف شما چه محصولی یا چه خدمتی اگر وجود داشت ، به مردم منفعت می رساند. تمام ایده هایی که به ذهن شما میرسند را یاداشت کنید و بر اساس مهمترین معیارهایی که برای خودتان دارید به انها امتیاز بدهید .( مثلا در امد - منابع مالی - علاقه - میزان دانش ...)در خصوص ایده ای که بالاترین امتیاز میاورد یک نظر سنجی انجام بدهید یا چند نمونه تولید کنید و دست مشتریان بازار هدفتون بدین . اگر استقبال کردن طرح توجیهی رو بنویسین و از تسهیلات خود اشتغالی استفاده کنین .( البته اگر بتونین قرض کنین خیلی بهتر از وام هست. )

توصیه می کنم در دوره های آنلاین مدرسه کارآفرینی خورشید شرکت کنید.

موفق باشید.
    ممنون از ايده شما-واقعا ذهنه روشني داريد
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    من زیاد با ادامه تحصیل موافق نیستم. به نظر من فوق لیسانس و دکترا برای افرادی هست که رفتن تو بازار کار و واقعا برای افزایش دانش به خاطر موقعیت شغلیشون قصد ادامه تحصیل دارن.
    الان همه جوونا از روی بیکاری چپیدن تو فوق لیسانس. از یه لیسانسه بیکار تبدیل میشن به یه دکترای بیکار.
    بعدش هم که میان تو بازار کار فقط یه سری مسایل تئوریک بلد هستن و با واقعیات اصلا برخورد نداشتن.
    واقعیت اینه که شما وقتی میری تو بازار کار یک مهارت هایی رو یاد میگیری که تو هیچ دانشگاهی بهت اموزش نمیدن. مهارت های مدیریت، مهارت مذاکره، سر و کله زدن با مشتری، فروش و بازاریابی و خیلی از مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار رو با تجربه میتوان بهتر اموخت.
    البته من منکر اموزش نیستم اما یک قانونی هست که به قانون یک هشتم فیلیپ مور معروفه. بر طبق این قانون در کشور امریکا فقط یک دوم افراد به دانش مدیریت اعتقاد دارن (بقیه میگن تجربه مهمه) از این یک دوم هم فقط یک دوم هستن که میرن سر کلاس های مدیریت و از این یک دوم باز فقط یک دوم هستن که کلاس های مدیریت رو به پایان میرسونن و در اخر از این یک دوم فقط یک دوم افراد هستند که اون چیزی رو که یاد گرفتن اجرا میکنن.
    حالا این سوال پیش میاد که ایا واقعا اموزش اکادمیک علم مدیریت و راه اندازی کسب و کار به درد میخوره"؟؟ به نظرمن صرفا یک چراغ راه نماست. الگو برداری از افراد موفق خیلی بهتر و سریعتر میتونه ما رو به موفقیت برسونه تا اینکه سه سال وقت بزاری بری مدیریت بخونی. این نظر شخصی بنده هست.

حتی مطالبی که در دانشکده های ام بی ای و کارافرینی و راه اندازی کسب و کار بیان میشه هم همه اش تئوریکه و تا زمانی که شما تو بازار کار با مشکلات دست و پنجه نرم نکرده باشی خوندن این مطالب دردی رو از شما دوا نمیکنه. من نظرم اینه که باید بری تو کسب و کار بعد با مشکلات مواجه بشی. مثلا ببینی که تو زمینه مالی و حسابداری مشکل داری، در زمینه مدیریت منابع انسانی مشکل داری، یا اینکه مثلا در مدیریت مجموعه ضعف داری و اونجا چون ضعف خودت رو متوجه شدی حالا با چشمانی باز بری علمش رو یاد بگیری تا بتونی در عمل برای بهبود کسب و کارت ازش استفاده کنی.
    ولی وقتی صفر کیلومتری، اصلا تا حالا یه جمع و تفریق نکردی، یه محاسبه سود و زیان نداشتی فرض کن بری تکنیک های مدیریت ریسک رو یاد بگیری اصلا قابل استفاده نیست. یا بهتر بگم وقت خودتو تلف کردی.
    39
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    اگر 30 سال قبل بود من میگفتم برو درست رو بخون.
    ولی الان میگم نه
    چرا ؟
    چون دوره تحصیلات آکادمیک به سر اومده
    الان هر علمی و تخصصی بخوای میتونی از کتب , اینترنت , رسانه ها ,نرم افزار و ... بدست بیاری
    برو دانشت رو توی زمینه کاریت و علایقت افزایش بده
    مدرک یک تیکه کاغذ بدرد نخوره
صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)