ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    191
    کاربر جدید
    کاربر جدید

خطر: بخشنامه شماره 12 جدید درآمد سازمان تامین اجتماعی

سلام به دوستان
    کسی در مورد بخشنامه شماره 12 جدید درآمد سازمان تامین اجتماعی چیزی شنیده ؟

ظاهرا کسانی که شرکت با عدم فعالیت دارند برای مثال 8 9 سال هنگام گرفتن مفاصا حساب بیمه به صورت علی الراس رقم زیادی جریمشون میکنه من فقط این 2 تا رو توی اینترنت پیدا کردم. اگر کسی خبری داره لطفا اطلاع بده:

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

این مشکل آقا رامین برای یکی از دوستان من هم پیش اومده که شرکتی را در سال 86 تاسیس کرده و فعالیت تجاری و مالیاتی هم نداشته حالا از سال 86 تا حالا همه را براش بیمه علی الراس بریدن به علاوه جریمه .

خدا آخر عاقبتمون را به خیر کنه.
    191
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بالاخره متن بخشنامه را پیدا کردم دوستان اگر تجربه و یا پیشنهادی دارند لطفا در میان بزارند:
    منبع : [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

بخشنامه 12 جديد درآمد

بخشنامه مزبور نحوه اعمال ماده 40 قانون در مورد اشخاص حقوقي كه فاقد دفاتر قانوني بوده و يا دفاتر قانوني آنها نانويس باشد و يا كارفرما از همكاري با سازمان و تكميل و ارائه پرسشنامه خودداري مينمايد كه نحوه اعمال قانون فوق بشرح ذيل ميباشد.
    بازرسان دفاتر قانوني مكلفند مراتب عدم ارائه دفاتر قانوني را طبق فرم شماره يك مربوطه (پيوست بخشنامه) را به واحد بازرسي دفاتر قانوني (مؤسسه حسابرسي) گزارش نمايند. واحد مزبور با توجه به گروهبندي زير نسبت به اعمال ماده 40 قانون و تعيين و وصول حقبيمه از شخص حقوقي اقدام مينمايد.
    گروه اول: اشخاص حقوقي كه صورت مزد و حقوق كاركنان خود را در بعضي از ماههاي سال مالي به سازمان ارسال ننمودهاند.
    در اين گروه با توجه به تعداد كاركنان ماههايي كه ليست ارسال شده است بدون مراجعه به حوزههاي مالياتي تعداد كاركنان آنها را با درنظر گرفتن ميانگين تعداد كاركنان در ماههايي كه ليست ارسال نموده است توسط كميتهاي (متشكل از رئيس شعبه، مسئول درآمد، مسئول بازرسي يا نمايندگان آنان) تعيين ميگردد كه پس از محاسبه به كارفرما اعلام ميگردد.
    گروه دوم: اشخاصحقوقي كه درطول سالمالي صورت مزد و حقوق كاركنان خود را در هيچيك از ماهها به سازمان ارسال ننمودهاند، در اين مورد بازرس شعبه با مراجعه به اداره امور اقتصادي و دارايي محل به ترتيب ذيل عمل مينمايد.
    1ـ چنانچه ليست مزد و حقوق كاركنان شخص حقوقي در سال مورد نظر در اداره دارايي موجود باشد در اختيار بازرسي قرار داده ميشود و مزايا را از ليستهاي مربور استخراج و به شعبه ارائه ميشود كه با رعايت حداقل و حداكثر دستمزد مبناي كسر حقبيمه در سال موردنظر محاسبه و مطالبه ميگردد.
    2ـ چنانچه شخص حقوقي در سال مالي مورد نظر فاقد ليست مزد و حقوق كاركنان نزد اداره دارايي باشد بازرس به حوزه ماليات بر درآمد اداره دارايي محل مراجعه و با بررسي اظهارنامه مالياتي سال مورد نظر كليه دستمزد و حقوق و مزاياي مشمول حقبيمه را استخراج مينمايد كه با توجه به نوع هزينههاي مربوطه ضرائب حقبيمه مربوطه (27% ،7%) اعمال ميگردد.
    3ـ چنانچه شخص حقوقي در سال مالي موردنظر فاقد ليست مزد و حقوق و همچنين اظهارنامه مالياتي باشد كه مراتب بايد به شعبه منعكس گردد. (طبق فرم 5)
    4ـ شعبه با اخذ اطلاعات فرم 5 تنظيمي در بند ”3“ با تنظيم فرم ارزيابي (شماره 2) نسبت به برآورد تعداد كاركنان اقدام و محاسبه و مطالبه مينمايد.
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام
    شرکت چه به صورت مسولیت محدود باشه چه سهامی خاص و چه موسسه حتما باید بعد از گذشت زمان ثبت آن یعنی از زمان اخذ روزنامه رسمی طی 30روز اقدام به اخذ کد اقتصادی کند زمانی که کد اقتصادی دریافت کردید در ماه تیر که باید اظهارنامه مالیاتی رو رد کنید میتوانید در صورت داشتن هیچ گونه فعالیت و قرارداد رسمی اظهارنامه عدم فعالیت را رد کنید لازم به ذکر است شرکتهای تازه تاسیس میتواند تا 1 سال عدم فعالیت خود را احراز نکنند وگرنه در غیر اینصورت مشمول جریمه علی الراس میشوند که از 500 هزار تومان به بالاست امیدوارم اطلاعات کاملی را ارایه داده باشم
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    حدود 15 سال پیش یکی از دوستانم در تهران (که نظامی بود ) می خواست شرکت مهندسیی تاسیس کند و چون مدرک خودش مهندسی نبود با مدارک من شرکتی را با سرمایه یک میلیون تومان ثبت کرد . وزارت دفاع چند روز بعد جلوی فعالیت دوستم را گرفت . من ( چون در شهرستان ساکن بودم )جدیدا متوجه شدم که برای این شرکت نه تنها کد اقتصادی تهیه نشده بلکه شرکت ابطال هم نشده و مسلما هیچگونه مالیاتی هم پرداخت نشده.
    شماره ثبت شرکت را از سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] و [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] جستجو کردم ولی مشخصاتی یافت نشد.
    سوال این است
    1-اگر من بخواهم شرکتی برای خودم ثبت کنم آیا برایم مشکل ایجاد می شود؟
    2-ایا آن شرکت خودبه خود ابطال شده؟( شرکتی که هیچگونه فعالیتی در مدت 15 تا 20 سال نداشته)
    3-مالیات احتمالی و جریمه آن حدودا چقدر است و ایا با توجه به عدم فعالیت می توان به طریقی آن را نپرداخت؟
    اگر یکی از دوستان پاسخم را بدهد ممنون می شوم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)