ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    227
    کاربر فعال

راهنمایی در مورد دریافت پول از صرافی

با سلام
    سوالی در مورد نحوه دریافت پول از صرافی داشتم:
    فرض کنید من میخوام باری به افغانستان بفرستم! طبق مذاکراتی که شده بر سر این توافق کردیم که 100 درصد مبلغ بار رو به حساب صرافی مورد اعتماد طرفین واریز کنند و بعد از تحویل بار، من بتونم پول رو برداشت کنم.
    سوال من اینه:
    چه تضمینی هست بعد از اینکه من بار رو تحویل خریدار دادم خریدار به صراف بگه تحویل داده شده؟
    اصلا صراف از کجا میدونه بار تحویل داده شده یا نه که بخواد به خریدار برگشت بزنه یا به حساب فروشنده واریز کنه؟ چه مدارکی لازمه؟
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    توضیحات رو در این تاپیک [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] میتونید پیدا کنید.
    یه نکته هم بگم که وقتی که ماشین میرسه مرز و طبق توافق شما با خریدار تا وقتی که پولتون ازاد نشه شما اجازه تخلیه و بارگیری بارتون رو نمیدین و در ضمن وقتی که شما کالایی رو صادر میکنید برگ سبز داره و مقدار کالا و نوعش و شماره ماشین حمل کننده مشخصه و وقتی هم که ماشین به بازارچه و مرز میرسه برای ورود به بازارچه باید قبض دریافت کنه که در این قبض هم نوع کالا و شماره ماشین مشخصه.
    خیلی خودتون رو درگیر نکنید. وقتی که صرافی مورد اعتماد شما باشه و خریدار شما حاضر باشه 100 درصد پول رو به حساب صرافی بذاره هیچ مشکلی پیش نمیاد.
    143
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام
    دوستان عزیز
    آیا امکان دارد که صرافی (یا صراف های ) مورد اعتماد را رامعرفی کنید تا همه به او مراجعه کنند ؟
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط saied [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام
    دوستان عزیز
    آیا امکان دارد که صرافی (یا صراف های ) مورد اعتماد را رامعرفی کنید تا همه به او مراجعه کنند ؟
    شما باید صراف مطمئن حد الامکان در شهرتون پیدا کنید و از روی سابقه کاریشون میشه فهمید.
    راه دیگه هم استعلام از بانک مرکزی است. چون صرافیها هر ساله باید برای تمدید پروانه به بانک مرکزی امار ارائه بدن(البته تا جایی که من میدونم) و خیلی راحت میتونید سابقه شون رو به دست بیارید.
    اگر شما با صرافیهای نوع دوم کار کنید خیلی مطمئنتره چون اونها برای اخذ مجوز و پروانه کلی مدارک و حتی سپرده باید معرفی کنن.
    143
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    سلام هامان عزیز

بدلیل اهمیت موضوع بهتر است قدری روی این موضوع دقیق شویم . مثالی که بیتومن زده است در نظر داشته باشیم ، یعنی کالایی به افغانستان صادر شده و حال پول آن باید توسط یک صراف به ایران برگردد و در اختیار فروشنده (بیتومن ) قرار گیرد.
    1- چون بانک مرکزی ایران فقط صراف های ایرانی را می شناسد و نه یک صراف افغان ، آیا یک صراف ایرانی باید وجود داشته باشد که طرف حساب وکارگزار یک صراف افغان باشد و وقتی صراف افغان از تحویل بار خبر دار شد بلافاصله به صراف ایرانی بصورت تلفنی یا ای میل دستور پرداخت پول را (به بتومن) بدهد؟
    2- یا اینکه بیتومن باید یک صراف ایرانی مطمئن را بشناسد که در افغانستان هم شعبه داشته باشد ووقتی شعبه افغانستان این صراف از تحویل بار خبر دار شد ، پول کالا را مثلا در تهران بحساب بیتومن واریز کند؟

3-هرکدام از فروشنده ( در اینجا بیتومن )یا خریدار( در اینجا شهر وند افغانی ) می تواند در کشور مقابل حساب بانکی داشته باشد و با حساب خود تسویه کند .

البته من از افرادی که به افغانستان صادرات دارند شنیده ام که همان راننده ایرانی که بار را به افغانستان می برد پول آنرا بصورت نقد از تاجر افغان گرفته و با خود می آورد و بدست فروشنده می دهد . در اینجا بیتومن باید در واقع یک راننده مطمئن پیدا کند .

بهر حال هر کدام از این راه ها ریسک مخصوص بخود را دارد خوب است که سایر دوستان در این بحث شرکت کرده و تجربیات خود را شرح دهند .
    18
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    همانطور که دوستمان توضیح داد روش کار سهل است ، شما به محض رسیدن بارتان به بازارچه مرزی ، بارنامه ، برگه سبز و برگه مجوز ورود به بازارچه را به تائید نمایند یا شخص خریدار میرسانید و مدارک را یا ایمیل و یا فکس میکنید ( ارتباط تلفنی خریدار نیز میتواند راه حل خوبی باشد ) چنانچه در همان زمان وجه به حسابتان واریز نشد ، از ترخیص و خروج کالا جلوگیری خواهید کرد ، البته توصیه بنده این است که هنگام عقد قرارداد حداقل 10 درصد پیش پرداخت دریافت کنید تا چنانچه به هر نحو خریدار از دریافت کالا ( به هر دلیل ) خوداری نمود ، هزینه های گزاف حمل و نقل گردن شما نیفتد .
    12
    نوشته های وبلاگ
    4
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    شما می تونین برای این کار از ویزاکارت بین المللی به نام خودتون استفاده کنین.
    ویزا کارت ویزیکی بوده و به نام خودتون صادر میشه و دائمیه.
    در هرجای دنیا هم میتونین پول به حساب خودتون بریزین و هم می تونین برداشت کنین.
    ویزا کارت سه نوعه و هزینه زیادی هم نداره.
    اگر مایل به دریافت ویزا کارت هستید با من تماس بگیرید:
    09184247383 کنجوری

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)