ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 8 از 23 نخست ... 67891018 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 229
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    آقای کریم پور با سلام مجدد
    یک سوال داشتم خدمتتون
    در سایت های b2b یا c2c نوع نقل و انتقال پول چگونه هست.
    در سایت های b2b که در سطح عمده فروشی هست ایا سایتی مثل علی بابا نظارتی بر پرداخت و دریافت ها داره؟ یا اینکه این موضوع به خود خریدار و فروشنده ربط پیدا میکنه و سایت فقط معرفی کننده خریدارها و فروشنده هاست؟

در مورد سایت های c2c که خرده فروشی هستن چطور؟ آیا شخصی که کالایی رو عرضه میکنه همونجا شماره حساب میده برای دریافت پول یا اینکه این یک مکانیسم مشخص داره که سایت ارائه کننده خدمات داره روی کار خریدار فروشنده نظارت میکنه؟

پیشاپیش از زحمات شما در ارائه اطلاعات بسیار مفیدتون سپاسگذاری میکنم
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    موضوع دیگر اینکه الان سود سایتی مثل علی بابا ایا صرفا از سرویس پولیش تامین میشه؟ یا اینکه اگر معامله جوش بخوره هم درصد میگیره؟ که البته فکر میکنم علی بابا در این زمینه درصدی نمیگره.

ولی سایتی مثل ای بی چطور؟ ایا درصدی از معاملات رو دریافت میکنه؟

ایا فروشنده خودش جنس رو مستقیم به خریدار میده یا اینکه این عمل توسط سایت صورت میگیره؟
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز آقای بهزاد
    در نظر داشته باشید کلیه این سایت ها متعلق به بخش خصوصی هستند و به همان اندازه که نقل و انتقال پول با فروشنده دارای ریسک هست اعتماد به این سایت ها هم جهت نقل و انتقال پول ریسک خودش را دارد تا جائیکه بنده اطلاع دارم و تجربه کرده ام تقریبا این سایت ها تضمین یا نظارتی بر نقل و انتقال پول ندارند و فقط بسته به نوع عضویت همانطور که میدونید فروشنده ها رو اعتبار سنجی میکنند که خوب آن هم بسته به شهرت و اعتبار آن سایت میزان ریسک خودش رو داره
    در بین این سایتها سایت علی بابا سرویسی را به نام Escrow ارائه میکند تقریبا حالت ال سی را برای خریدار و فروشنده شبیه سازی میکند ولی محدودیت های خودش را دارد مثلا محدودیت کالا یا کشور یا حجم خرید را دارد
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    آقای کریم پور با سلام مجدد
    یک سوال داشتم خدمتتون
    در سایت های b2b یا c2c نوع نقل و انتقال پول چگونه هست.
    در سایت های b2b که در سطح عمده فروشی هست ایا سایتی مثل علی بابا نظارتی بر پرداخت و دریافت ها داره؟ یا اینکه این موضوع به خود خریدار و فروشنده ربط پیدا میکنه و سایت فقط معرفی کننده خریدارها و فروشنده هاست؟

در مورد سایت های c2c که خرده فروشی هستن چطور؟ آیا شخصی که کالایی رو عرضه میکنه همونجا شماره حساب میده برای دریافت پول یا اینکه این یک مکانیسم مشخص داره که سایت ارائه کننده خدمات داره روی کار خریدار فروشنده نظارت میکنه؟

پیشاپیش از زحمات شما در ارائه اطلاعات بسیار مفیدتون سپاسگذاری میکنم
    دوست عزیز آقای بهزاد
    در نظر داشته باشید کلیه این سایت ها متعلق به بخش خصوصی هستند و به همان اندازه که نقل و انتقال پول با فروشنده دارای ریسک هست اعتماد به این سایت ها هم جهت نقل و انتقال پول ریسک خودش را دارد تا جائیکه بنده اطلاع دارم و تجربه کرده ام تقریبا این سایت ها تضمین یا نظارتی بر نقل و انتقال پول ندارند و فقط بسته به نوع عضویت همانطور که میدونید فروشنده ها رو اعتبار سنجی میکنند که خوب آن هم بسته به شهرت و اعتبار آن سایت میزان ریسک خودش رو داره
    در بین این سایتها سایت علی بابا سرویسی را به نام Escrow ارائه میکند تقریبا حالت ال سی را برای خریدار و فروشنده شبیه سازی میکند ولی محدودیت های خودش را دارد مثلا محدودیت کالا یا کشور یا حجم خرید را دارد
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    The success of an online auction site largely depends on six variables: interactivity, product offering, level of trust, rate of growth and adoption, networking, level of commitment, and payment options
    نکته جالبی که من در بررسی هام بهش برخوردم اینه که بیش از 90 درصد سایت های B2b یا حراجی ها عملکرد موفقی نداشتن و بسیاری از اونها هم از کار افتادن.
    یک نگاه به همین سایت های ایرانی نشون میده که بر خلاف سایت هایی مثل علی بابا یا ای بی این سایت ها به هیچ وجه رشد نداشتن و بهترین این سایت ها الان رنکی بالای دو هزار در ایران و 140 هزار در جهان داره.

علت یابی این موضوع بسیار مهمه. چرا این سایت ها در ایران با رشد قابل توجه همراه نبودند؟
    آیا امکانات سایت ضعیف هست؟
    فرهنگ خرید آنلاین موجود نیست؟
    تمایل به این گونه تجارت در ایران به دلیل ضعف اینترنت پایینه؟ (به شخصه من خودم تا ی کالا رو لمس نکنم نمیتونم بخرمش)
    بین تمامی این سایت ها برای خود من تنها یک سایت حراجی بوده که بهش تونستم اعتماد کنم اونم دیجی کالا بوده. وگرنه در بقیه موارد برای جستجوی کالا یا فروشنده (برای صادرات) یا خریدار برای واردات به موتورهای جستجو و اتحادیه ها مراجعه کردم.
    البته در صحبت هام یه مقدار بحث B2B با C2C قاطی شد.

اما به طور کل میخوام بگم دلیل عدم رشد سایت های این چنینی به خصوص در عرصه B2C و C2C چی میتونه باشه؟
    ایا این عرصه قابلیت سرمایه گذاری داره؟
    آیا اصلا پتانسیل در ایران وجود داره؟

پاسخ خود بنده مثبت هست. نبود یک مکان رقابتی در بازار ایران که اون شروطی رو که در ابتدای صحبتم به نقل از یک مقاله ذکر کردم احساس میشه. قصد بنده البته راه اندازی یک چنین سایتی نیست. بلکه به دنبال علت یابی هستم.

ممنون میشم دوستان نظر خودشون رو ارائه کنند.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز آقای بهزاد
    در بین این سایتها سایت علی بابا سرویسی را به نام escrow ارائه میکند تقریبا حالت ال سی را برای خریدار و فروشنده شبیه سازی میکند ولی محدودیت های خودش را دارد مثلا محدودیت کالا یا کشور یا حجم خرید را دارد
    سایت های که c2c هستند چطور؟
    بله در سایتی مثل علی بابا نیاز نیست چون مستقیم با فروشنده وارد مذاکره میشیم. اما در سایت هایی مثل ای بی چطور؟ ایا اینجا هم کردیتی که عضو(فروشنده یا خریدار) جمع میکنه باعث میشه که بهش اعتماد کنن. فرضا من از یک عضوی که اعتبار بالایی هم داره 10 هزار دلار یه کالا رو بخرم. ایا من خودم مستقیم پول رو به حسابش واریز میکنم و اونم مستقیم کالا رو برای من میفرسته؟
    یا اینکه این وسط سایت نظارت داره؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    یک تفاوتی که این سایت ها با سایت های مشابه خارجی دارند در قابل استفاده بودنشونه. به مراتب ضعیف تر هستند، از محصولاتشون کارخونه ها یا تولید کننده ها عکس ندارن و یا اینکه نمونه جنس ندارن که بگن مثلا تحویل بندر xاینقدر میشه.

این سایت ها بیشتر شبیه کتاب اول شدن تا جایی برای فروش محصول. یعنی شرکت ها صرفا اومدن خودشون رو معرفی کردن.
    من چند تا محصول رو حتی سرچ کردم اصلا موجود نبود
    162
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بنده نیز در استفاده از این سایت ها هیچ وقت رغبت نداشتم. کاربردی نیستند.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز آقای بهزاد
    در مورد سایت هایی مانند ای بی و علی بابا باید گفت که سایت هایی ازین دست را نمی توانید با سایر سایت ها و اکیدا با سایت های ایرانی مقایسه کنید چون اصولا این سایت های با با مبالغ میلیارد ها دلاری که درآمد داشته و هزینه هایی که میکنند مثلا خدمات متفاوت تری ارانه میکنند
    دوم اینکه بله در سایت هایی مثل ای بی هم فروشندگان هم خریداران از نطر میزان اعتبار ، میزان مشارکت در انجمن های گفتگو آن سایت ، سابقه خرید و فروش های موفق و پارامتر های دیگر رتبه بندی میشوند که بعضی به اطلاع کاربر میرسد و بعضی در انحصار خود سایت برای مقاصد تجاری بدون اطلاع کاربر به کار میرود
    دلایل عدم موفقیت سایت هایی این چنینی در ایران زیاد هستند از جمله : نبود فرهنگ و اطلاعات عمومی خرید اینترنتی ( که البته رو به رشد هست) + نبود زیر ساخت های امن مبادلات پولی از طریق ایی بانکینگ + نبود فرهنگ و عدم آگاهی از مهندسی سایت داری ( بیشتر صاحبان سایت در ایران انتظار دارند با یکبار هزینه و راه اندازی سایت بعد از مدتی این سایت بطور اتوماتیک درآمد زا باشد و دیگر آن را رها میکنند درصورتیکه نه تنها هر روز بلکه هر لحظه باید سایت آپدید شود نگهداری و تریس شود و ..... + عدم آگاهی از آخرین تکتولوژی های جدید درطراحی وب سایتها + عدم وجود وب هاستینگ های معتبر امن پرسرعت و با کیفیت + عدم سامان دهی وب مستر های این سایت ها توسط یک سازمان مشخص + ورود افراد عیر حرفه ای به حوزه طراحی وب + ورود افراد حرفه ای طراحی وب به ساخت سایت های بی 2 بی بدون آگاهی از تجارت بین المللی و تجارت داخلی و قوانین تجاری و بازاریابی + عدم توانایی مالی صاحبان چنین سایت هایی برای ارائه خدمات رایگان در دراز مدت و در نهایت ملاحظات سیاسی و موقعیت و شرایط ایران در دنیا و ذهنیتی که از ایران و ایرانی در دنیا ساخته شده نیز در این بین بی تاثیر نبوده و در تجارت بیشتر از دیگر حوزه ها نسبت به آن عکس العمل نشان داده میشود.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سایت های که c2c هستند چطور؟
    بله در سایتی مثل علی بابا نیاز نیست چون مستقیم با فروشنده وارد مذاکره میشیم. اما در سایت هایی مثل ای بی چطور؟ ایا اینجا هم کردیتی که عضو(فروشنده یا خریدار) جمع میکنه باعث میشه که بهش اعتماد کنن. فرضا من از یک عضوی که اعتبار بالایی هم داره 10 هزار دلار یه کالا رو بخرم. ایا من خودم مستقیم پول رو به حسابش واریز میکنم و اونم مستقیم کالا رو برای من میفرسته؟
    یا اینکه این وسط سایت نظارت داره؟
    دوست عزیز آقای بهزاد
    در مورد سایت هایی مانند ای بی و علی بابا باید گفت که سایت هایی ازین دست را نمی توانید با سایر سایت ها و اکیدا با سایت های ایرانی مقایسه کنید چون اصولا این سایت های با با مبالغ میلیارد ها دلاری که درآمد داشته و هزینه هایی که میکنند مثلا خدمات متفاوت تری ارانه میکنند
    دوم اینکه بله در سایت هایی مثل ای بی هم فروشندگان هم خریداران از نطر میزان اعتبار ، میزان مشارکت در انجمن های گفتگو آن سایت ، سابقه خرید و فروش های موفق و پارامتر های دیگر رتبه بندی میشوند که بعضی به اطلاع کاربر میرسد و بعضی در انحصار خود سایت برای مقاصد تجاری بدون اطلاع کاربر به کار میرود
    دلایل عدم موفقیت سایت هایی این چنینی در ایران زیاد هستند از جمله : نبود فرهنگ و اطلاعات عمومی خرید اینترنتی ( که البته رو به رشد هست) + نبود زیر ساخت های امن مبادلات پولی از طریق ایی بانکینگ + نبود فرهنگ و عدم آگاهی از مهندسی سایت داری ( بیشتر صاحبان سایت در ایران انتظار دارند با یکبار هزینه و راه اندازی سایت بعد از مدتی این سایت بطور اتوماتیک درآمد زا باشد و دیگر آن را رها میکنند درصورتیکه نه تنها هر روز بلکه هر لحظه باید سایت آپدید شود نگهداری و تریس شود و ..... + عدم آگاهی از آخرین تکتولوژی های جدید درطراحی وب سایتها + عدم وجود وب هاستینگ های معتبر امن پرسرعت و با کیفیت + عدم سامان دهی وب مستر های این سایت ها توسط یک سازمان مشخص + ورود افراد عیر حرفه ای به حوزه طراحی وب + ورود افراد حرفه ای طراحی وب به ساخت سایت های بی 2 بی بدون آگاهی از تجارت بین المللی و تجارت داخلی و قوانین تجاری و بازاریابی + عدم توانایی مالی صاحبان چنین سایت هایی برای ارائه خدمات رایگان در دراز مدت و در نهایت ملاحظات سیاسی و موقعیت و شرایط ایران در دنیا و ذهنیتی که از ایران و ایرانی در دنیا ساخته شده نیز در این بین بی تاثیر نبوده و در تجارت بیشتر از دیگر حوزه ها نسبت به آن عکس العمل نشان داده میشود.
صفحه 8 از 23 نخست ... 67891018 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)