ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    آروشا
    مهمان

نسخه ای برای آن هایی که به اهدافشان نمیرسند

نسخه ای برای آن هایی که به اهدافشان نمیرسند-2-jpg فکر می کنید چرا افراد در دستیابی به بسیاری از اهداف با شکست روبه رو می شوند؟ همه ما اهدافی را در زندگی دنبال می کنیم، به بعضی ازهدف هایمان رسیده ایم و در تحقق برخی دیگر با مشکل مواجه شده ایم.

برای این که یک هدف به نتیجه برسد، باید ویژگی هایی داشته باشد؛ ابتدا باید ببینیم هدف مایک هدف مهم وسخت است یانه.

اهداف سخت یا مهم:
    اهداف مهم یا سخت به هدف هایی گفته می شود که از نظر احساسی برای ما ارزشمند، زنده و موردنیاز باشد. در ادامه این ویژگی ها را توضیح می دهیم:

ارتباط احساسی با هدف:
    وقتی فرد ارتباط احساسی قوی با هدفش نداشته باشدآن را نیمه کاره رها می کند، اگر از افرادی که هدفشان را با تلاش بسیار دنبال می کنند بپرسید چرا به این هدف علاقه مندید، جواب می دهند این هدف انگیزه اصلی من است و انگار به دنیا آمدم تا به این هدفم برسم . این همان ارتباط احساسی باهدف است.

زنده بودن هدف :
    برای زنده بودن یک هدف باید آن را تصور کنید هرچه بیشتر بتوانید هدفتان را به تصویر بکشید آن را واقعی تر کرده اید و هر چه هدف واقعی تر باشد، ملموس تر می شود و بیشتر می توانید آن را به عنوان بخشی اززندگی تان بپذیرید.به عنوان مثال اگر هدفتان کم کردن وزن، ترک سیگار یا شرکت در یک مسابقه و برنده شدن یا ترفیع شغلی و یا هر چیز دیگر باشد باید خود را با خوشحالی واشتیاق در حال تحقق آن ببینید.

مورد نیاز بودن هدف :
    شما باید هدفی را دنبال کنیدکه مورد نیاز باشد. اگر ضرورت تحقق هدفتان را احساس نکنید، این امر به تعویق می افتد. «فردا شروع می کنم» این سه واژه، مانع بسیاری از اهداف هستند. تا به حال چند بار از واژه «فردا» برای گام برداشتن در راه رسیدن به اهدافتان استفاده کرده اید در حالی که منظور اصلی تان «هرگز» بوده است!

سخت بودن هدف :
    به طور کلی اهداف سخت و مهم اهدافی است که پیش پا افتاده و سطحی نیست و دستیابی به آن ها مستلزم تلاش بیشتری است و انجام آن موفقیت بزرگی در زندگی محسوب می شود. به همین دلیل اهداف سخت، اعتماد به نفس فرد را بالا می برد.

هنگامی که یک هدف ذهنتان را فعال کند با قلبتان ارتباط برقرار می کند شما را به سمت رشد و پیشرفت سوق می دهد و در شما احساس نیاز به وجود می آورد، بنابراین شما تمام توان خود ر ابرای رسیدن به آن به کار می برید و آماده اید در راه رسیدن به هدف خود بر تمام موانع موجود غلبه کنید.

گام به گام تا تحقق یک هدف

اما برای تحقق اهداف سخت لازم است این مراحل را طی کنید:اولین گام این است که تصویری از هدف خود و زمان تقریبی تحقق آن، در ذهنتان تجسم کنید . حال زمان مورد نظر را نصف کنید (مثلا می شود شش ماه )حال ازخودسوال کنید در این شش ماه چه کاری باید انجام دهم تا به اهداف یک سال دیگرم برسم.

سپس این شش ماه را نصف کنید و از خود سوال کنید در این سه ماه چه کاری در راستای هدفم باید انجام دهم تا به اهداف شش ماه دیگرم برسم و باز زمان را نصف کنید می شود شش هفته وازخود سوال کنید که در این مدت چه کارهایی را باید برای تحقق هدفم انجام دهم، این کار یعنی نصف کردن زمان رسیدن به هدف را ادامه دهید تا به این سوال برسید که امروز باید چه کاری برای رسیدن به هدف یک سال بعدم انجام دهم .

این تمرین سه جنبه دارد :

۱- به شما نشان می دهد دقیقا ازکجا و چگونه دنبال کردن هدفتان را شروع کنید.

۲- براعمال هر روزه خود نظارت می کنید و هیچ روزی را به بطالت نمی گذرانید.

۳- به شما نشان می دهد هر روز باید چه کاری انجام دهید.

تشخیص هدف مهم
    برای این که بدانید آیا هدف شما هدفی سخت است یانه این سوال ها را ازخود بپرسید: چرا به این هدف اهمیت می دهم؟ از رسیدن به این هدف چه احساسی دارم؟چرا به تحقق این هدف در حال حاضر نیاز دارم؟ درمسیر دستیابی به این هدف چه درس ها و تجربه هایی یاد می گیرم؟

مشاور: اعظم یزدی
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط آروشا : 23-09-2013 در ساعت 14:38
    18
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنون
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    ممنون از پیام های که دادی
    ولی با این کارها درست نمیشه باید پشت کار هم داشته باشی وگرنه باز هم گیر می افتی
    33
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیلی دوست دارم 10 نفر تاجر موفق ایرانی معرفی کنید بعد بفرمائید 3 نفرشون انتخاب کنم واسه مناظره
    باهاشون مناظره کنم
    امیر محب علیزاده
    09124751406
    meysamt
    مهمان
    من تا چند سال دیگر بزرگترین صادر کننده و تاجر کشور هستم این خط این نشون ------------x----------------
    27
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بله درسته اما فقط و فقط و فقط پشتکار
    278
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط farin [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خیلی دوست دارم 10 نفر تاجر موفق ایرانی معرفی کنید بعد بفرمائید 3 نفرشون انتخاب کنم واسه مناظره
    باهاشون مناظره کنم
    امیر محب علیزاده
    09124751406
    سلام
    چرا مناظره آقای علیزاده ؟
    مگه میخوای جایی برنده بشی یا میخوای رییس اتاق بازرگانی بشی؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)