ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    68
    کاربر جدید
    کاربر جدید

من می خوام یک کالایی رو از قزاقستان به کویت صادر کنم

با سلام . دوستان من می خوام یک کالایی رو از قزاقستان به کویت صادر کنم . از اونجایی که در مورد این کالا، صادرات مستقیم از قزاقستان به کشورهای عربی ممنوع هست ولی به سایر کشورها ازجمله ایران مشکلی نداره ، حالا من چکار باید کنم ؟ لازم به توضیح هست که متاسفانه صادرات این کالا از ممنوعیت های صادراتی کشور ایران هم هست و نمیشه مستقیم از ایران هم صادرش کرد .
    ویرایش توسط Number One : 19-07-2013 در ساعت 01:33
    29
    کاربر جدید
    کاربر جدید

ترانزیت یا سوآپ گندم قزاقستان یا روسیه از ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و عراق

دوست عزیز خودت خوب میدونی که تا سوالتو واضح تر بیان نکنی کسی نمیتونه راهنمایی صحیحی داشته باشه. ولی از این که "یک کالایی هست که میخوای از قزاقستان بخری و به کویت بفرستی و صادرات این کالا از ایران ممنوع هست" به نظر میرسه شما میخوای گندم رو از قزاقستان بخری و با ترانزیت از خاک ایران به کویت برسونی. اگر تا الان درست حدس زده باشم ادامه مطلب رو بخون.
    تقریبا چند سال پیش بود که به عنوان یکی از برنامه های مطالعاتیم در حوزه مدیریت صادرات مشاهده کردم که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس یکی از بهترین خریداران گندم هستند. و همچنین تجارت گندم سود بسیار زیادی داشت. (اگه بخوام مطلب رو بهتر برسونم این که اگر یک سرمایه دو میلیارد تومانی میگذاشتی هر 20 روز 300 میلیون تومان سود خالص برداشت میکردی. البته من سرمایه این کار رو نداشتم اما خیلی راحت سرمایه گذارش پیدا میشد.) همین زمان بود که در عراق گندم و آرد نایاب شده بود و قیمت آرد تقریبا سه برابر شد. این مطلب باعث شد انگیزه بهتری برای بررسی این تجارت داشته باشم. حالا بعضی از نتایج رو برای شما و یا هرکدوم از همکاران عزیز در انجمن که بخوان اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند در زیر میارم:
    اول اینکه خوب میدونید که برای تجارت هر کالایی شما باید دو مطالعه جدا از هم یعنی 1- اطلاعات فنی و تخصصی از محصول و 2- اطلاعات از نحوه خرید و ارسال و قوانین حاکم بر تجارت اون کالا در کشور مبدا و مقصد رو داشته باشی و این نکته که چه قوانینی وجود داره که به سود تو و یا به ضرر توست.

مطالعه اول - مطالعه محصول:
    مصرف اصلی و نهایی گندم تولید نان هست و نکته مهم در تولید نان درصد گلوتن (پروتئین خاص گندم) هست. این یعنی وقتی من بخوام از یک فروشنده گندم بخرم باید اعلام کنم چه نوع گندمی میخوام. خیلی ها از این نکته ضربات جبران ناپذیری خوردند!!!! چون هر نوع گندم مصرف خودش رو داره و طبعا قیمت خاص خودش. یک نوعش رو برای خوراک دام استفاده میکنند و نوع دیگه رو برای ماکارونی و یک نوع دیگه شاید آنقدر غنی باشه که فقط مقداری ازش در هر آرد گندم دیگه اون آرد رو آماده پخت نان بکنه!!!
    پس نتیجه اینکه شما باید بدونی که چه گندم یا آردی با چه درصد گلوتن و برای چه مصرفی نیاز دارید. مصرف خوراک دام - ماکارونی و یا پخت نان یا ...
    هرچند صحبت ها در این بخش بیشتره ولی بریم به بخش دوم یعنی اطلاعاتی از قوانین حاکم بر تجارت و فرصت ها و تهدیدها در این تجارت

مطالعه دوم - مطالعه قوانین و فرصت ها و تهدیدهای ترانزیت گندم قزاقستان از خاک ایران به کشورهای عربی
    بعد از اینکه مشخص کردید خریدار شما در بازار هدف آرد یا گندم رو با چه کیفیت و یا درصد گلوتن میخواد باید بریم سراغ نحوه خرید و قوانینش در کشور فروشنده و نحوه ترانزیتش از خاک ایران و همچنین قوانین داخلی ایران که برخلاف بیشتر اوقات که به ضرر ماست در اینجا میتونه به سود ما باشه و همچنین قوانین کشور خریدار که در اینجا کویت هست.
    از نحوه خرید از فروشنده که مهمترین بحث اینه که بتونی دقیقا اون گندمی رو که در نظر داری به فروشنده اعلام کنی و فروشنده هم دقیقا همون آنالیز و کیفیت رو بهت برسونه. قزاقا دو تا بندر مشهور دارند که آکتائو یا به زبون خودشون آقتائو بندری هست که بیشتر این کالا از اون میاد. و بندر هدفت هم در دریای خزر باید بندر امیر آباد باشه چون اگر خرید شما گندم باشه نیاز به وسایل مکنده یا وکیوم در بندر هست که تا چند سال پیش در بندرهای شمالی فقط بندر امیرآباد این ابزار رو داشت. و تو جنوب هم فقط بندر امام این ماشین آلات رو داشت.
    ولی در سوال شما آمده بود که کشور کویت این کلا رو از قزاقستان نمیخره و صادراتش هم از ایران ممنوع هست!!!
    جواب سوال شما میتونه سوآپ باشه!!! سوآپ در حالت های مختلفی انجام میشه که یکی از حالتاش اینه که وقتی دولت به خاطر کمبود و یا شرایط خاص یک محصول اجازه صادراتش رو نمیده و از طرف دیگه بخاطر حمایت از تولید کننده اجازه وارداتش رو هم نمیده شما اجازه دارید با رعایت شرایطی از یک مرز مقدار مشخصی رو از این کالا صادر کنی و در مقابل متعهد هستی از مرز دیگر همین مقدار از این کالا رو به کشور وارد کنی. یعنی گندم خوزستان و یا فارس رو از کشاورز خوزستانی یا فارسی بخری و به کویت صادر کنی و در مقابل همین مقدار گندم را از قزاقستان بخری و به بازار ایران وارد کنی. این راه هم به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه هست و هم به لحاظ محدودیت های قانونی که تو سوال بهش اشاره شده بود بهتره.

ببخشید که اینهمه مفصل شد. در پایان شماره تماس و آدرس ایمیلم رو میگذارم تا اگه سوالات مفصل تری داشتید در خدمت باشم.
    j.ostovar850@gmail.com - 00989178402377 - 009873133401328 - 009647700064402
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    جواد باهوش حال میکنم هنوز هم با صلابت و دانش کار رو پیش میبری . حتما لطفا منو هم تو سود ها شریک کن .هرچه باشه رفیق گرما به وگلستان این سایت هستیم
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    34
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان عزیز اگه کسی تو زمینه بازاریابی صادرات و واردات و فروش داخلی و خارجی کمک می خواست من میتونم باهاش همکاری کنم به شرط حقوق ثابت + پورسانتحتما رزومه و سوابق کاری رو مطالعه کنه [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] وووو

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)