ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    مارکوپولو
    مهمان

اقتصاد دانان چگونه برای دریافت حقوق بیشتر چانه زنی می کنند؟

"سانفورد گراسمن" یکی از اقتصاد دان برجسته واستاد معروف دانشگاه شیکاگو که به چانه زنی در مورد حقوقش شهرت فراوان دارد،دریکی از ماجراهای حقوقی اش،صحنه ای به یاد ماندنی خلق کرده است.

در اواسط دهه 80که آقای گراسمن به واسطه طرح دیدگاه هایش در دانشگاه شیکاگو به شهرت زیادی رسیده بود،ازسوی دانشگاه پنسیلوانیا به کار دعوت شد. مذاکره برای جلب موافقت او به واسطه چانه زنی در مورد حقوق طولانی شد تا این که سر انجام طرفین به توافق رسیدند.

روزی که دکتر گراسمن به دانشگاه پنسیلوانیا پا گذاشت، به رسم احترام به دفتر رئیس دانشکده رفت.همه اساتید معروف دانشگاه در دفتر اقای رئیس جمع شده بودند تا به آقای گرانسمن خوش آمد بگویند.رئیس دانشگاه پنسیلوانیا به دکتر گراسمن خوش آمد می گوید واعتراف می کند که آمدن او به دانشگاه پنسیلوانیا یک اتفاق مهم وبسیار افتخار آمیز است.اما دکتر گراسمن خیلی خونسرد می گوید: "برای شما شاید اما برای من خوشایند نیست.بد شد که من پیشنهاد شما را پذیرفتم."

همه ازاین پاسخ سرد و دور از ادب تعجب می کنند اما آقای گرانسمن می گوید:" اگر من برای دریافت حقوق بیشتر چانه زده بودم،اکنون شما خوشحال نبودید وبه جای شما من خوشحال بودم.مطابق نظریه بازی ها،شما باید در استخدام من بی تفاوت می شدید."

دکتر گراسمن (1953)در دانشگاه های مطرح شیکاگو،پرینستون،استانفورد وپنسیلوانیا درس داده واکنون دوران بازنشستگی را می گذراند.

پ ن: نظریه بازی Game Theoryشاخه ای از ریاضیات کاربردی است که در علوم اجتماعی و به ویژه در اقتصاد، زیست شناسی، مهندسی، علوم سیاسی، روابط بین الملل، علوم کامپیوتر و فلسفه مورد استفاده قرار گرفته است. نظریه بازی تلاش می کند به وسیله ریاضیات، رفتار را در شرایط راهبردی یا بازی پیش بینی کند. براساس این نظریه،موفقیت فرد در انتخاب کردن، وابسته به انتخاب دیگران است.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نظریه بازی ها نظریه ای بسیار بسیار جالبه که الان در رشته فاینانس به عنوان یک واحد درسی درامده.

نظریه بازی (به [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]: Game Theory) شاخه ای از [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] است که در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] و به ویژه در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] و [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] مورد استفاده قرار گرفته است. نظریه بازی در تلاش است توسط ریاضیات رفتار را در شرایط راهبردی یا بازی ، که در آنها موفقیت فرد در انتخاب کردن وابسته به انتخاب دیگران می باشد، بدست آورد.

یک بازی شامل مجموعه ای از بازیکنان، مجموعه ای از حرکت ها یا راه بردها (Strategies) و نتیجهٔ مشخصی برای هر ترکیب از راه بردها می باشد. پیروزی در هر بازی تنها تابع یاری شانس نیست بلکه اصول و قوانین ویژهٔ خود را دارد و هر بازیکن در طی بازی سعی می کند با به کارگیری آن اصول خود را به برد نزدیک کند. رقابت دو کشور برای دست یابی به [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]، سازوکار حاکم بر روابط بین دو کشور در حل یک مناقشهٔ بین المللی، رقابت دو شرکت تجاری در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] نمونه هایی از بازی ها هستند.
    نظریهٔ بازی تلاش می کند تا رفتار ریاضی حاکم بر یک موقعیت استراتژیک (تضاد منافع) را مدل سازی کند. این موقعیت زمانی پدید می آید که موفقیت یک فرد وابسته به راه بردهایی است که دیگران انتخاب می کنند. هدف نهایی این دانش یافتن راه برد بهینه برای بازیکنان است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)