ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید

آیا باید حتما کالای صادراتی را به قیمت ارزش گذاری گمرک به مشتری خارجی بفروشیم؟

سلام.
    همونطور که از سوال مشخصه میخوام از با تجربه های این فروم اینو بپرسم که :
    "آیا باید حتما کالای صادراتی را به قیمت ارزش گذاری گمرک به مشتری خارجی بفروشیم؟"

یعنی زمانیکه کالا میره توی گمرک و متصدی گمرک ارزشگذاری میکنه کالا رو , حتما باید قیمت را با قیمت گمرک به مشتری خارجی بفروشیم.
    به عنوان مثال فرض کنید مثلا من میخوام به کشور افغانستان "بیسکویت" صادر کنم, حالا فرض کنید قیمت اون بیسکویت در ایران 300 تومن باشه و من بخوام این بیسکویت رو به قیمت 500 تومن به خریدار افغانی بفروشم ولی مثلا گمرک میاد میگه که قیمت این بیسکویت باید 350 تومن بشه و باید در قرارداد حتما قیمت 350 قید بشه.
    خب با این تفاسیر یعنی من مجبور میشم این بیسکویت را 350 بدم دست خریدار افغان؟
    98
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیر.و ارزش گمرکی فقط برای محاسبه ی آمار ارزشی صادرات از ایران هست و برای دریافت تعهد ارزی و یا برای کالاهایی که شامل پرداخت عوارض صادراتی می شن که اون هم با دلار مرکز مبادلاتی حساب می کنن . مثلاً ارزش گمرکی ایزوگام متری 2.80 $ تعیین شده ولی هیچ کشوری ای قدر پول نمیده .من ایزوگام را 1.5$ می فروشم.گمرم هم نمیگه چرا کم یا چرا زیاد فروختی.ولی کالایی مثل زعفران که مشمول عوارض صادراتی 5% برای بسته بندی بالای 25 گرم می شه با توجه به ارزش صادراتی تعیین شده در گمرک که 2000$ برای هر کیلو گرم است، ازتون عوارض می گیرن. کاری ندارن شما زعفران رو 1$ می فروشین یا 10000 $.
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    برای صادرات هم عوارض مگه میگیرن؟؟؟!!!!!
    98
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط siros1 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    برای صادرات هم عوارض مگه میگیرن؟؟؟!!!!!
    بغضی از کالاها مشمول پرداخت عوارض صادراتی میشن. مثل همین زعفران که مثال زدم. البته برای بسته بندی بالای 25 گرم. لیست رو براتون می ذارم.
    20
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط beno [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    بغضی از کالاها مشمول پرداخت عوارض صادراتی میشن. مثل همین زعفران که مثال زدم. البته برای بسته بندی بالای 25 گرم. لیست رو براتون می ذارم.

سلام میشه لطفا راهنمایی کنین که قیمت کالا رو برای صادرات چجور در میارن؟
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariamontakhabparsi [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام میشه لطفا راهنمایی کنین که قیمت کالا رو برای صادرات چجور در میارن؟
    منظور از قیمت کالا برای صادرات اگر قیمتی صادراتی گمرک هستش که موقع انجام امور صدور کالا در گمرک خود گمرک قیمتش رو بهتون میده یا میتونید در سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] قیمت رو ببینید
    ولی اگر منظور قیمتی است که شما به مشتریتون میخواین بدین که دیگه نسبت به هزینه و سود مورد نظر خودتون هستش و هر قیمتی خواستید میتونید بدید.
    44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بنده برای پاره ای از سوالاتی که در ذهنم داشتم , جمعه ی 3-4 روز پیش بعد از اینکه صبح رای دادم , از شهر کرمانشاه (شهر خودم) عازم مرز پرویز خان در غرب استان کرمانشاه شدم.
    اونجا با یه پیله وری که کارش صادرات از بازارچه پرویزخان بود برخوردم و اتفاقا یکی از سوالام از ایشون درباره ی صادرات همین سوالی بود که خودم هفته ی پیش توی همین فروم مطرح کرده بودم.یعنی " آیا گمرک تعیین میکنه که قیمت کالای صادراتی چقدر باشه؟"
    اون پیله ور هم پاسخ دادن که قیمت کالای صادراتی رو گمرک فقط تعیین میکنه نه کسی که بازرگانه.دلیل این کار هم اینه که اگه مثلا قیمت یه محصولی در ایران , تفاوت بسیار زیادی با قیمت همون محصول در کشور عراق یا جاهای دیگه داشته باشه , اون موقع همه ی بازرگانها میرن اون کالا رو از کشور ایران میخرن و هی صادرش میکنن و این باعث میشه تا در زمینه ی فراوانی اون کالا در خود کشور ایران مشکل پیش بیاد و کمبود اون محصول اتفاق بیفته توی کشور خودمون.(اینه که گرمک قیمت رو جوری تعیین میکنه که سود اندک و معقولی برای صادرکننده داشته باشه تا مشکلات بعدی پیش نیاد).
    کلا اون پیله ور نصیحتای زیادی به منه تازه کار کرد که کلا نظرمو نسبت به صادرات در ایران عوض کرد .
    کلا صادرات سود بسیار کمی توی ایران داره (حالا به دلیل قوانین گمرکی سخت گیرانه و ...) و کاملا الان تصور من راجع به بازرگانی با حرفای ایشون تغییر کرده.
    حتی ایشون یه صحبت جالب دیگه ای هم کرد که واقعا باعث تاسف من شد و اونم این بود که الانه بعضی از تجار عراقی میان توی بازارچه های مرزی غرب کشورمون و کالای بازرگانها رو با "ریال" ازشون میخرن نه دلار و دینار, اونهم با قیمت بسیار پایینتر از مارکت کشور عراق.
    اگه دوستان نظری یا پیشنهادی در رد یا تایید ادعای اون پیله ور دارن یا کلا نظری دارن , پاسخ بدن.
    من که دیگه از تجارت جماعت نا امید شدم با حرفای اون پیله ور.
    ویرایش توسط siros1 : 18-06-2013 در ساعت 13:30
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط siros1 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    بنده برای پاره ای از سوالاتی که در ذهنم داشتم , جمعه ی 3-4 روز پیش بعد از اینکه صبح رای دادم , از شهر کرمانشاه (شهر خودم) عازم مرز پرویز خان در غرب استان کرمانشاه شدم.
    اونجا با یه پیله وری که کارش صادرات از بازارچه پرویزخان بود برخوردم و اتفاقا یکی از سوالام از ایشون درباره ی صادرات همین سوالی بود که خودم هفته ی پیش توی همین فروم مطرح کرده بودم.یعنی " آیا گمرک تعیین میکنه که قیمت کالای صادراتی چقدر باشه؟"
    اون پیله ور هم پاسخ دادن که قیمت کالای صادراتی رو گمرک فقط تعیین میکنه نه کسی که بازرگانه.دلیل این کار هم اینه که اگه مثلا قیمت یه محصولی در ایران , تفاوت بسیار زیادی با قیمت همون محصول در کشور عراق یا جاهای دیگه داشته باشه , اون موقع همه ی بازرگانها میرن اون کالا رو از کشور ایران میخرن و هی صادرش میکنن و این باعث میشه تا در زمینه ی فراوانی اون کالا در خود کشور ایران مشکل پیش بیاد و کمبود اون محصول اتفاق بیفته توی کشور خودمون.(اینه که گرمک قیمت رو جوری تعیین میکنه که سود اندک و معقولی برای صادرکننده داشته باشه تا مشکلات بعدی پیش نیاد).
    کلا اون پیله ور نصیحتای زیادی به منه تازه کار کرد که کلا نظرمو نسبت به صادرات در ایران عوض کرد .
    کلا صادرات سود بسیار کمی توی ایران داره (حالا به دلیل قوانین گمرکی سخت گیرانه و ...) و کاملا الان تصور من راجع به بازرگانی با حرفای ایشون تغییر کرده.
    حتی ایشون یه صحبت جالب دیگه ای هم کرد که واقعا باعث تاسف من شد و اونم این بود که الانه بعضی از تجار عراقی میان توی بازارچه های مرزی غرب کشورمون و کالای بازرگانها رو با "ریال" ازشون میخرن نه دلار و دینار, اونهم با قیمت بسیار پایینتر از مارکت کشور عراق.
    اگه دوستان نظری یا پیشنهادی در رد یا تایید ادعای اون پیله ور دارن یا کلا نظری دارن , پاسخ بدن.
    من که دیگه از تجارت جماعت نا امید شدم با حرفای اون پیله ور.
    سلام

هر کالایی در گمرک یه ارزش داره که قبلا براش ثبت شده. این ارزش گمرکی، فقط برای احتساب ارزش صادرات هست در آمارها و همینطور برای ثبت در پروانه صادرات. گمرک کاری نداره شما کالا رو چند خریدی و چند میفروشی. اصلا ربطی به گمرک نداره. گمرک که اداره بازرسی و نظارت نیست. فقط برای تشریفات گمرکی هست نه بیشتر. شما کالا رو مفت بخر.. اصلا مثلا از باغ میوهء خودت میوه رو ببر برای صادرات. گمرک کاری با این نداره، اون میگه ارزش این کالا فلان قدر دلار هست. پس پروانه به همین ارزش صادر میشه. کاری هم نداره مشتری چقدر داره از شما میخره.
    میزان صادرات و نتظیم بازار با عوارض صادراتی کنترل میشه. اگر نیاز به کالایی در داخل زیاد باشه و اون کالا در داخل کمیاب بشه ، دولت با گذاشتن عوارض صادراتی یا کلا ممنوعیت صادرات بازار رو کنترل میکنه. که اون عوارض صادراتی هم اتفاقا با توجه به ارزش گمرکی حساب میشه.
    اتفاقا الان با بالا بودن قیمت دلار ، صادرات بسیار با صرفه هست و سود خیلی خوبی داره...
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

44
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلامهر کالایی در گمرک یه ارزش داره که قبلا براش ثبت شده. این ارزش گمرکی، فقط برای احتساب ارزش صادرات هست در آمارها و همینطور برای ثبت در پروانه صادرات. گمرک کاری نداره شما کالا رو چند خریدی و چند میفروشی. اصلا ربطی به گمرک نداره. گمرک که اداره بازرسی و نظارت نیست. فقط برای تشریفات گمرکی هست نه بیشتر. شما کالا رو مفت بخر.. اصلا مثلا از باغ میوهء خودت میوه رو ببر برای صادرات. گمرک کاری با این نداره، اون میگه ارزش این کالا فلان قدر دلار هست. پس پروانه به همین ارزش صادر میشه. کاری هم نداره مشتری چقدر داره از شما میخره. میزان صادرات و نتظیم بازار با عوارض صادراتی کنترل میشه. اگر نیاز به کالایی در داخل زیاد باشه و اون کالا در داخل کمیاب بشه ، دولت با گذاشتن عوارض صادراتی یا کلا ممنوعیت صادرات بازار رو کنترل میکنه. که اون عوارض صادراتی هم اتفاقا با توجه به ارزش گمرکی حساب میشه.اتفاقا الان با بالا بودن قیمت دلار ، صادرات بسیار با صرفه هست و سود خیلی خوبی داره...
    با تشکر فراوان از آقا مرتضی عزیز که پاسخ دادن و نظرشونو بیان کردن.

حالا به فرض اینکه صحبت اون پیله ور اشتباه بوده باشه , آیا اینم اشتباهه که گفته "تجار عراقی کالای ایرانی رو با ریال میخرن تا دو سر سود باشه براشون " هم از یه طرف "دلار" ندادن به صادر کننده ی ایرانی , هم از یه طرف دیگه با توجه به کم بودن ارزش ریال در برابر دلار , تاجر عراقی دلار خودش رو به "ریال بیشتر" در عراق تبدیل میکنه و در واقع انگار با همون دلار قبلی خودش , ریال بیشتری رو اکسچینج میکنه و در معاملاتش از همین ریال استفاده میکنه.(و این یعنی ضرر برای صادر کننده ی ایرانی و سود داشتن برای وارد کننده ی عراقی).
    ویرایش توسط siros1 : 18-06-2013 در ساعت 15:03
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    با تشکر فراوان از آقا مرتضی عزیز که پاسخ دادن و نظرشونو بیان کردن.

حالا به فرض اینکه صحبت اون پیله ور اشتباه بوده باشه , آیا اینم اشتباهه که گفته "تجار عراقی کالای ایرانی رو با ریال میخرن تا دو سر سود باشه براشون " هم از یه طرف "دلار" ندادن به صادر کننده ی ایرانی , هم از یه طرف دیگه با توجه به کم بودن ارزش ریال در برابر دلار , تاجر عراقی دلار خودش رو به "ریال بیشتر" در عراق تبدیل میکنه و در واقع انگار با همون دلار قبلی خودش , ریال بیشتری رو اکسچینج میکنه و در معاملاتش از همین ریال استفاده میکنه.(و این یعنی ضرر برای صادر کننده ی ایرانی و سود داشتن برای وارد کننده ی عراقی).
    اینکه در مرزهای ایران تجار همسایه با ریال پول کالا رو میپردازن درسته ما هم در صادرات به افغانستان ریال میگیریم واسه بیشتر کالاها و این هم مشکل سیستم ماست که باعث سود بیشتر برای اونها شده. اینکه که هر تاجری در طرف معامله چقدر سود میکنه به بازار خودش مربوطه و شما که نباید به این خاطر که تاجر عراقی سود زیاد داره از صادرات و تجارت زده بشید
    اتفاقااین موضوع رقابت قیمتی ایجاد میکنه و واسه من و شما که اول راه هستیم خیلی نکته مثبتی به حساب میاد که بتونیم با سود کمتری که داریم به تاجر خارجی بیشتر سود برسونیم و بازاری برای خودمون ایجاد کنیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)