ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    jalal13
    مهمان

مجوز کارخانه برای صادرات

با سلام خدمت دوستان عزیز یه سوال دارم
    می خواستم بدونم بر فرض من می خواهم کالای x را که کارخانه ی y آن را تولید می کند صادر کنم آیا به مجوزی یا هر چیزه دیگه که اسمشه نیاز هست که از کارخانه ی y بگیرم؟؟!!چونکه دارم محصولش را صادر می کنم یا نه؟؟
    اگر همچین چیزی نیاز هست اسمش چیه؟(بهش چی میگن؟)
    از دوستان و استادان گرامی عذر خواهی می کنم که سوال آبکی پرسیدم اما به جوابش نیاز دارم!!
    35
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    استاندارد محصول میخواد
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalal13 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام خدمت دوستان عزیز یه سوال دارم
    می خواستم بدونم بر فرض من می خواهم کالای x را که کارخانه ی y آن را تولید می کند صادر کنم آیا به مجوزی یا هر چیزه دیگه که اسمشه نیاز هست که از کارخانه ی y بگیرم؟؟!!چونکه دارم محصولش را صادر می کنم یا نه؟؟
    اگر همچین چیزی نیاز هست اسمش چیه؟(بهش چی میگن؟)
    از دوستان و استادان گرامی عذر خواهی می کنم که سوال آبکی پرسیدم اما به جوابش نیاز دارم!!
    سلام دوست عزیز

این سوال کمی کلی هست، کالای x و کارخانهء y میتونن هر کالا و کارخانه ای باشن، و برای هر کالا و کارخانه ای مدارک و اسناد صادراتی میتونه تفاوتهایی داشته باشه. برخی کالاها رو اصلا بدون مجوز کارخانه تولیدی نمیشه صادر کرد، مثل خیلی از مواد پتروشیمی و نفتی و حتما شما نیاز به داشتن مجوز صادراتی از تولید کننده برای ارائه به گمرک دارین وگرنه کالا ترخیص نمیشه.
    بسیاری از کارخونه ها هم هستن که فقط قیمت ترخیص شده (fca,fob,daf) به شما میدن ، که این شاید کمی قیمت رو برای شما بالاتر ببره و سود رو کم کنه ولی تمام مجوزها رو تمام و کمال آماده تحویل شما میدن، چنین کارخانه هایی اصولا قیمت درب کارخانه نمیدن، مثل خیلی از کارخانه های سیمان.
    بسیاری از کالاها هم هستن که نیازی به این چیزها نداره، و شما میتونین درب کارخانه خرید کنین یا از بازار خرید کنین و به گمرک ببرین و صادر کنین البته اگر مجوزهایی مثل استاندارد و بهداشت بخواد باید نمونهء کالا رو ببرین برای تایید.
    ولی اگر میخوایین کالایی رو به اسم فروش داخل بخرین و بعد بارِ کانتینر کنین و صادر کنید، اول مطمئن بشین که در مرز نیاز به مجوز صادرات کارخونه نداشته باشه.
    jalal13
    مهمان
    ممنون از راهنمایی شما آقا مرتضی
    از کجا میشه فهمید که این محصول نیاز به مجوز از کارخانه برای صادرات داره یا نه؟
    سایتی و یا مرجعی هست که این را مشخص کنه؟
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalal13 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از راهنمایی شما آقا مرتضی
    از کجا میشه فهمید که این محصول نیاز به مجوز از کارخانه برای صادرات داره یا نه؟
    سایتی و یا مرجعی هست که این را مشخص کنه؟
    تا جایی که بنده اطلاع دارم ، نه وجود نداره، سایت یا مرجعی که مستقیما به این سوال جواب بده، این مجوزهای صادراتی بیشتر شامل مواد پتروشیمی و نفتی و فرآورداهای نفتی هست،
    سادترین راه، ترخیص کارای گمرک هستند، بالاخره شما برای صادرات کالای مورد نظر نیاز به ترخیص کار یا حق العمل کار در گمرک خروجی داری، به ترخیص کارت زنگ بزن، اون میتونه آمار در بیاره، گاهی حتی مجوزها رو هم اگه بخواد میتونن خودشون جور کنن، حالا به هر طریقی...
    jalal13
    مهمان
    با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز
    در پناه حق باشید
    173
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با سلام و احترام

دوست عزیز در ابتدای عرایضم باید خدمتتون بگم که ما چند نوع صادرات داریم.
    1.صادرات قطعی 2.صادرات مجدد 3.صادرات در قبال واردات 4.صادرات swap و صادرات موقت

شما باید مراحل صادرات آشنا باشید برای مثال :
    1.بازاریابی محصول در بازار هدفتون
    2.صدور پیش فاکتور pi
    3.تهیه و تدارک بسته بندی
    4.تعیین قیمت صادراتی
    5.کسب مجوزات
    6.اظهار کالا به گمرک
    7.عقد قرار داد با شرکت بیمه و حمل و نقل
    8.دریافت گواهی بازرسی کالا
    9.ارسال کالا
    10.تعیین نوع قرار داد بازرگانی
    11.حداقل میزان سفارش و قرار داد بلند و کوتاه مدت

یک نکته : لازم به ذکر هست که در حال حاضر چون واردات با دلار فعلی کمی مشکل شده و تجار کوچک میخوان از این فرصت استفاده کنند تا بتونند ریالی صادرکنند و دلاری قرار داد انعقاد کنند فکر میکنند کار صادرات راحت میباشد ولی بر عکس کار صادرات از واردات مشکل تر هست.

ویرایش توسط global : 26-04-2013 در ساعت 13:48

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)