ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 9 نخست ... 23456 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 90
    56
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خوب مثلا همین کارت بازرگانی که گفتین
    درسته توی تایپک جدا توضیح داده شده ولی منظورمن جامع تر بود
    مثلا اینجوری
    1 - شرکت رو ثبت کنم ( کجا با چه عنوانی / یعنی مورد خاصی داره یا مثل بقیه شرکت هاست)
    2 - کارت بازرگانی بگیرم
    3 - پروانه گمرک بگیرم
    4 - جنس ها رو پیدا کنم / بخرم
    5 - درخواست بدم به گمرک ایران
    و
    .
    .
    .
    اینجوری منظورمه
    با تشکر
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز باید یک اطلاعات اولیه و شرایط خودتون را بفرمائید جچون بسته به میزان سرمایه شما و برنامه های بلند مدت شما و پارامتر های دیگه مراحلی که شما می خواهید متفاوت است لذا فقط به عنوان مثال اگر شما دارای سرمایه اولیه نسبتا خوبی هستید و شرایط ثبت شرکت را دارید و بطور دائم و بلند مدت می خواهید کار کنید مراحل زیر باید طی شود :

1- مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در استان خود و طی کردن مراحل اداری برای ثبت شرکت تجاری ( نوع شرکت بسته به شرایط شماست مثلا معمولا شرکت سهامی خاص ثبت میدهند که باید حداقل 3 نفر شریک باشیدو یا شرکت تعاونی که شرایط خود را دارد و انواع دیگر بسته به شرایط شما-- در هنگام ثبت حتما باید در موضوع شرکت فعالیت تجاری واردات و صادرات قید شود ) و اخذ کد شناسایی ملی
    2- مراجعه به بانک مورد نظر خودتون و افتتاح حساب ( که این مرحله در جریان ثبت شرکت انجام میشود)

3- مراجعه به اداره دارایی استان خود وتشکیل پرونده مالیاتی مالیات بر درآمد و تشکیل پرونده مالیات بر ارزش افزوده و اخذ کد اقتصادی
    4- مراجعه به اداره بیمه و تشکیل پرونده برای بیمه کارکنان دقتر شرکت
    5- مراجعه به اتاق بازرگانی استان یا شهر خود و تشکیل پرونده و تقاضای کارت بازرگانی
    6- برای صادرات : ابتدا باید کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و با استعلام قیمت از تولید کننده های مختلف قیمت واقعی و رقابتی به روز محصول را بدست آورید
    7- بسته به نوع کالا باید ببینید چه استاندارد ها و چه مجوزاتی ( بهداشتی ، کشاورزی .و....) لازم است و یا خریدار از شما چه استاندارد و گواهی نامه هایی درخواست میکند و هریک را به اداره مربوطه مراجعه کرده و مراحل دریافت را کامل متوجه شوید
    8- با شرکت های مختلف حمل و نقل دریایی و زمینی و ... تماس گرفته و قیمت های حمل را نهیه کنید
    9- با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت از عوارض صادراتی و یا جوایز صادراتی مطلع شوید
    10- به بانک خودقسمت واحد ارزی آن مراجعه کنید و از شرایط بانک خود برای باز کردن ال سی یا قبول ال سی اطلاع کسب کنید
    11 - پس از جمع آوری همه اطلاعات بطور کامل باید یک پروفرمای استاندارد نهیه کرده و برای خریدار بفرستید
    12 - درصورتی که خریدار پروفرم شما رو تائید کرد باید به گمرک مراجعه کرده و پروانه صادراتی اخذ کرده و سپس به بارگیری و پلمپ محموله اقدام کرده و به شرکت حمل کننده تحویل دهید

این فقط یک مثال بود که ممکن است کامل نباشد لذا همه چیز به شرایط شما یستگی دارد و ممکن است راه های آسانتر ی هم برای مقصود شما باشد بنابرین اول باید ببینید دقیقا چه کالای به کجا و چطور می خواهید صادر کنید یا وارد کنید و ...... کلا ابتدا باید تا می توانید مطالعه کنید .
    56
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیلی ممنون که وقت می گذارید و جواب بنده را می دهید
    راستش بنده دانشجو هستم و دارم روی پروژه ی کارآفرینی ام کار میکنم موضوعش : راه اندازی شرکت واردات صادرات است
    خودمم علاقه ی زیادی به تجارت دارم اگر خدا بخواد بعد از درس اینکاره بشیم
    به همین روش پیش بریم بنده جواب هامو می گیرم بازم ممنون
    منظورتون از ال سی چیست ؟
    اگه ممکن هست در مورد واردات هم توضیح بفرمایید
    هزینه های هر مرحله رو هم تا حد امکان بفرمایید
    اگر باز با جنس و محصول مشکل داشتید یه گروه از اجناس رو انتخاب کنید مثلاهمه مواد غذایی و اتومبیل .... هر کدما که راحتتر بشه با اون توضیح داد
    فرض هم کنید از لحاظ مالی مشکلی وجود ندارد
    با تشکر
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    میخواستم بدونم من که هنوز سنم 21 سال تمام نیست برای شروع کار بازرگای باید چه کار کنم...؟؟؟
    لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون
    73
    در انتظار تایید ایمیل
    بهترين نوع lc براي وارد كردن كالا چي هستش كه سرمون كلاه نره؟
    116
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوست عزیز.
    امیدوارم حالت خوب باشه. ببین من تجربه زیادی ندارم. اما الان که چند صباحی هست که به این کار مشغولم فهمیدم که باید دقیقا از خود صفر شروع کنی حتی اگه سرمایه داری!
    چون به کاری هست اگه ندونی چه می کنی سرمایه ات از بین میره. شاید هم فکر می کنی الان تو یه شرکت میان شما رو به عنوان کارشناس صادرات استخدام می کنن. اما این طور نیست.
    یه سری تکنیک هست که باید از طریق بازاریابی یاد بگیری.
    راستش من هم خودم هنور همون نقطه ی صفر هستم . تازه شروع کردم.الان صبح تا 2.30 توی شرکت تبلیغاتی کار می کنم توی قسمت بازرگانی. واسه عصر هم یه چند جا صحبت کردم. توی این هفته جوابش میاد. در خلاصه که بخوام بکنم باید بگم بهت که تا خودت استارت رو نزنی هیچی رو لمس نی کنی.
    شرمنده مابقی اساتید که زودتر جواب دادم.
    موفق باشید.
    25
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    چه کالاهایی وارد کردنشون انحصاریه وبرای وارد کردنشون احتیاج به برگه ی نمایندگی داریم؟ از کجا باید استعلام کنیم که ایا میتونیم یک کالارو وارد کنیم یا نه؟
    ممنون
    336
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    شرایط شما هم مثل گذشته منه. من در رشته بازرگانی و در دانشگاه پیام نور تحصیل کردم و از دوران دانشجویی برای خودم یه کار مرتبط راه اندازی کردم اما محیط کسب و کار و محیط تحصیل دو تا دنیای مجزا ولی درارتباط با هم هست. این که شما می خواید موفق باشید بستگی داره به اینکه چقدر تلاش واقعی داشته باشید تا به هدفی که قبلا برای خودتون مشخص کردید برسید. تو همین دوران دانشجویی هم می تونید یک تاجر موفق بشید. این دوران طلایی رو از دست نده. من هم اطلاعات اصلی بازرگانی که الان دارم ازش استفاده می کنم رو در دوران دانشجویی کسب کردم و اولین صادراتی رو که داشتم هم در دوران دانشجویی انجام دادم. شما هم میتونید تو این زمینه اطلاعاتت رو تقویت کنی. در پایان برات آرزوی موفقیت میکنم و شماره همراه و دفترم و آدرس ایمیلو برات میگذارم تا اگه سوالی داشتی و در توانم باشه که جواب بدم برام بفرستی.
    به امید موفقیت شما
    جواد استوار
    3340138 0731
    09178402377
    j.ostovar850@gmail.com
    33
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    قدرت شنیدن (نه) در خودتون بیشتر کنین.
    حالا حالاها راه باقی داری ...................
    برو جلو نترس.......................
    اول خدا بعدش خودت ...
    یک دفتر خوب بخر تمام تجربیاتتون را یادداشت کنین حتی ویلگولی جا نزارید
    اصلا هم عجله نکنین ..
    jalal13
    مهمان

Question کمک به یک تازه کار

با سلام خدمت دوستان
    هرچی فکر کردم عنوان را چی بزارم چیزی بهتر از این به ذهنم نرسید ولی در اصل من تازه کار نیستم ولی علاقه ی شدیدی به شروع کار بازرگانی و فقط صادرات دارم
    من متولد15/04/73 هستم و پارسال مهندسی هوا فضا میخوندم ولی بعد از گذشت 1سال ترک تحصیل کردم و الان مدیریت صنعتی میخونم به صورت کلی رشته ی خاصی را دوست ندارم این رشته هم رفتم چون گفتم اگر در آینده دیگه هیچ کاری گیرم نیومد بتوانم جای پدرم در شرکت نفت استخدام بشم
    من علاقه ی زیادی به کار بازرگانی دارم بطوریکه با این سن کمم در حال گرفتن کارت بازرگانی هستم
    ولی هیچی در مورد این شاخه از تجارت نمیدونم یعنی اطلاعاتم از صفر هم کمتره ولی علاقه ام قابل توصیف نیست
    خوشحال میشوم دوستان به من کمک کنند برای صادرات هم دوست دارم وارد کار خشکبار بشوم ولی داخل کارخانه سنگ های اصفهان هم آشنا دارم بطوریکه
    در هر جای کشور سنگ آن کارخانه را فروختم برای شخص خریدار به صرفه بوده است
    خوشحال میشم به من کمک کنید که اصلا برای صادرات چه چیزهایی(مدارک)نیاز است؟
    چه کارهایی باید انجام بدم؟(مثل بازاریابی در کشور مقصد)
    دیگه خود شما دوستان استاد هستید و بیشتر میدونید لطفا کمکم کنید.
    با تشکر از همکاری همه ی دوستان و پوزش بخاطر زیاد شدن نوشته ام و گرفتن وقت شما
صفحه 4 از 9 نخست ... 23456 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)