ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 90
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eldo [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام به همه.
    ممنون از اینکه جواب دادید. راستش من می خوام بدونم که دقیقا از کجا باید شروع کنم. درباره ی زبان هم باید بگم که اگه بشه تا چند وقته دیگه IELTS رو می گیرم. میدونید تازه ترجمه هم اگه بتونم انجام می دم.
    من با خانواده مشکلی ندارم. می دونید من پدرم شغل آزاد داره اما در پی یه مشکلاتی تغریبا ورشکست کرد. وگرنه کسی نسیت که واسم کم بزاره. منم میگم پس بزار خودم با تحقیق و درس واسه خودم کاری یکنم.
    به قول شاعر:
    گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل
    اره عزیزان.
    راستش خیلی نگرانم. حالا تا بعد واستون می گم چرا.!
    من هنوز فرصت نکردم درست و حسابی سایت رو بگردم . حالا بعد میام بیشتر گپ می زنیم. بازم ممنون از همه .
    سلام الدو ی عزیز

ممنون از پیغام خصوصی

ما همه میتونیم دیدگاهها و نقطه نظرات خودمون رو راجع به مطالبی که نوشتی بیان کنیم ولی تصمیم اصلی با خودته دوسته من. اونچه که در دل و ذهن تو هست رو خودت بهتر میشناسی.

من فکر میکنم انتخابت اگه واقعا از روی علاقه بوده, درسته . رفتن دنبال کار مورد علاقه از ارکان موفقیت هست که حتما خودت هم میدونی. برای شروع همونطور که دوستان گفتن تا میتونی جستجو کن و یادبگیر. و در کنارش حتما در یک شرکت بازرگانی شروع بکار کن. نظر من اینه که اصلا در شروع کار تنهایی استارت نزن چون احتمال زیان و ضرر زیاده. هرچقدر هم که اطلاعاتت زیاد باشه ولی کار عملی و پروژه های بازرگانی حقیقی پیچ و خم هایی داره که فقط و فقط باید به شکل عملی تجربه کرد و این تجربه ها گاهی هزینه بر هست که اگر در شرکت بازرگانی کار کنی در واقع این هزینه را به دوش شرکت انداختی . یعنی با سرمایه شرکت تجربه ها رو بدست میاری و ریسک میکنی. کار شاید سخت گیر بیاد ولی هرچی که باشه اگر مربوط به بازرگانی بود استارت بزن و رشد کن.
    116
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Smile

با تشکر از مرتضی عزیز جوابم رو داد.
    راستش چند روز پیش رفتم یه جا واسه ی کار. همین بازرگانی.
    امروز بهم پیامک زدن که شما به علت نداشتن سابقه ......... خداحافظ
    یکم ناراحت شدم اما دوباره شروع کردم به گشتن . همین الان از یه شرکت بازرگانی اومدم و نشستم پای نت.
    قبل اینکه این سایت رو پیدا کنم همش دونباله یکی میگشتم واسه گفتمان و مشاوره اما خدارو شکر اینجا رو پیدا کردم. و واقعا از این موضوع خوشحالم.
    راستی بزارید یکم بیشتر از خودم واستون بگم.
    من اسمم حمید هستش و متولد 14/9/68 . اهل مشهد .خیلی ها بهم میگن هنوز واست زوده که بخوای کار کنی . اما من الان 2 ساله که کار می کنم. اما نه در رشته ی بازرگانی که کی خوام از الان بهش بپردازم. فقط واسه نداشتن سابقه کار مرتبط استرس دارم و همش از این میترسم که ردم کنن.
    حالا نظر شما چیه؟ فکر می کنید که این کار واسم زوده؟
    من که خودم این طور فکر نمی کنم.
    خواهش می کنم که جوابتون رو باصراحت در مورد این موضوع بنویسید.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    آقا حمید عزیز خوشحالم که این جمع تونسته باشه در شما انگیزه ایجاد کنه

در ضمن نه تنها برای شما زود نیست بنظر بنده دیر هم هست با این سرعتی که دنیای تجارت و تکنولوژی پیش میره همین الان هم که دست بکار بشید مطمئن باشید یکروزی حسرت میخورید که چرا دیر شروع کردید
    ممکن الان شکست های زیادی بخورید ولی تا قبل 30 سالگی قسمت عمده راه های بن بست را پیدا کردید و نوبت موفقیه ، این حرف ها شعار نیست در همین اینترنت با یک سرچ میبینید که میانگین سنی میلیونرهای دنیا داره به زیر 30 سال می رسه پس مطمئن باشید برای شروع زود نیست
    در ضمن با یه نگاه به اطرافتون توی ایران و یه تحقیق توی دنیا میبینید که با رشد تکنولوژی و ارتباطات و منابع ،، دیگه دوره تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بسر اومده ( هرچند تحصیلات ارزش خودشو داره من از دیده تجاری میگم) الان دوره مهارت و خلاقیت هستش ، یعنی اینکه در دنیای کسب و کار بخصوص تجارت این مهمه که شما مهارت اینکار را داشته باشید و خلاقیت و پشتکار بخرج بدید چون دیگه هر اطلاعاتی که بخواهید با تکنولوژی های مثل اینترنت و موبایل و ..... در دسترستون هست و دیگر نیازی نیست برای یادگیری و کسب اطلاعات سال های عمر برای کسب مدارک بالای علمی در دانشگاه تحصیل کنید.
    مارکوپولو
    مهمان
    سلام الدو کاملا با جناب کریم پور موافقم.
    دوسته من این سنی که الام داری اتفاقا برای شکست خوردن ساخته شده . برو جلو و اصلا از این پس زدنها و رد شدنها نترس. یه جا یکی منتظرته تا باهات همکاری کنه. بگرد تا پیداش کنی.
    222
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارکوپولو [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام الدو کاملا با جناب کریم پور موافقم.
    دوسته من این سنی که الام داری اتفاقا برای شکست خوردن ساخته شده . برو جلو و اصلا از این پس زدنها و رد شدنها نترس. یه جا یکی منتظرته تا باهات همکاری کنه. بگرد تا پیداش کنی.
    شما آدرسش رو نداری مارکوپولو ؟!!!! آدرسه همون که منتظره ها شوخی بود...

منم موافقم. نباید نا امید شد.
    146
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بخواه ، به تو داده خواهد شد . جستجو كن ، خواهي يافت . بكوب ، در باز خواهد شد . عيسي مسيح
    ولي قبل از آن خوب فكر كن و بدان چه ميخواهي
    روزگار شما خوش
    56
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Post شروع از صفر

با سلام
    عنوان انتخابی گویای همه چیز هست !
    بنده دو سه روز است که کل این سایت را زیر و رو کردم و اطلاعات زیادی در مورد شروع یادگرفتم اما متاسفانه مطالب به نوعی از هم گسیخته بود و اگر بصورت چارت تعاریف میشد خیلی خوب بود و همه یاد میگرفتند

بنده یک آدم معمولی هستم که قصد صادرات و وادرات را دارم بصورت عمده (درحقیقت فعلا در حال تکمیل پروژه میباشم) در کل خواهشمندم اگر بنده قصد داشته باشم شرکتی داشته باشم که همه نوع جنسی وارد و خارج کند چه کارهایی را باید انجام دهم .
    بصورت مرحله ای و تیتروار راهنمایی بفرمایید لطفا
    یادآور شوم که یک فرد معمولی هستم و هیچ کاره ای نیستم
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز برای قدم اول باید بدونید که شما نمیتونید شرکتی بزنید که همه چیز وارد کند یا صادر کند باید اول گروه و زمینه تخصصی کالای خود را مشخص کنید و سپس کشور های هدف خود را مشخص کنید.بنابراین قبل شروع و ورود به همان چارتی که مورد نشر شماست باید به سوالات زیر به خود تون جواب بدید :
    1- در چه گروه کالایی می خواهم فعالیت کنم ( صنعتی - کشاورزی - پتروشیمی - غذایی - معدنی و......
    2- برای شروع و برای میان مدت و بلند مدت چه مقدار سرمایه دارم و چه مقدار از طریق اعتباری قادر به جمع تهیه سرمایه هستم .
    3- مزیت های استانی و محلی که شرکت یا کارخانه یا مغازه یا.... قراردارد چیست ؟
    4- قصد صادرات و واردات از چه کشور هایی را دارم ؟ ( برای شروع لیست این شرکت ها بسته به میزان سرمایه و اطلاعاتتون باید محدود و در حد 2 یا 3 کشور باشد).
    56
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    پس این شرکت های بازرگانی چی هستن که همه چیز میارن و میبرن ؟
    حالا برای فرض
    شما مواد پلاستیکی و لوازم خانگی مثل کولر و پنکه و اینجور چیزا رو در نظر بگیرید
    و فرض کنید مثلا یکی از کشورهای همسایه مثل عراق یا افغانستان
    من میخوام بدونم باید چه کارهایی انجام بشه در کل
    Fobiran
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza12113 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    پس این شرکت های بازرگانی چی هستن که همه چیز میارن و میبرن ؟
    حالا برای فرض
    شما مواد پلاستیکی و لوازم خانگی مثل کولر و پنکه و اینجور چیزا رو در نظر بگیرید
    و فرض کنید مثلا یکی از کشورهای همسایه مثل عراق یا افغانستان
    من میخوام بدونم باید چه کارهایی انجام بشه در کل
    ببینید صفحه 12 و 13 کارت بازرگانی(اگه اشتباه نکنم) که نوع کالاهایی که شما مجاز هستید رو میزنه. اگر اولش همه کالاها و خدمات رو انتخاب کنید تو این صفحه چیزی یادداشت نمیشه و این یعنی شما مجاز به واردات و صادرات انواع و اقسام کالاها هستید.

برای صادرات اینها شما یک پرفورما درست میکنید و مشخصات محصول رو توش مینویسید. بعدش کالا رو بارگیری میکنید برمی دارید میبرید گمرک.
    اونجا کارهای پروانه رو ترخیص کاری رو پیدا کنید که براتون انجام بده. پروانه از روی پرفورما معمولا تنظیم میشه و نسخه نهاییش رو گمرک پرینت میگیره. بعد از این مرحله بار شما پلمپ میشه. بعدش بار رو به همراه پکینگ لیست، پرفورما، گواهی مبدا(در صورت نیاز باید از کارخونه گرفته بشه و یا اینکه یه دونه خودتون درست کنید) بفرستید بره.
    دقت داشته باشید فقط که لوازم خانگی ای که برای اولین بار صادر می کنید باید حتما استانداردش رو به گمرک ارائه بدید. اونم اصل استاندارد. البته بماند که من بارها دیدم با استاندارد بخاری کولر صادر کردن.
صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)