ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    128
    کاربر جدید
    کاربر جدید

ایا واردکنندگان انحصاری و یا همان وجود باند در واردات کالا وجود داره؟

دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومده در مورد حرفا و حدیثایی که درباره واردکنندگان انحصاری و یا همان وجود باند در واردات کالا
    می خوام بدونم اول این چیزا اصلا صحت داره؟
    مثلا:
    قیمت لب تاپ های اپل که وارد ایران شده خیلی بیشتر از اون چیزی هست که در دبی میشه خرید حالا این جوری تو بازار میگند که وارداتش دست چندتا شرکت و با هم سر یه قیمت توافق میکنند. حالا اگر یکی مثل من پیدا بشه که به هیچ جایی وصل نیست بره به فرض 500 تا لب تاپ اپل بخره بیاره این چندتا شرکت با زدو بند هایی که دارند می تونند بار منو تو گمرک گیر بندازند تا وقتی بار به دست من میرسه هزینش رفته باشه بالا تا نتونم پایین تر از قیمت اونا بفروشم.
    یا مثال دیگه:
    الان مرغداری ها از نبود مواد تغذیه مرغ ها (اگه اشتباه نکنم پای مرغ) خبر می دن چندتا هم دست از کار کشیدن چون چیزی ندارند بدن مرغا بخورن. خوب این مرغ داری ها چند تاشون باهم نمی تونند یه کارت بازرگانی بگیرند خودشون مواد غذایی هاشونو وارد کنند که ای جوری لنگ نمونند یا شرکت های انحصاری پشت قضیه هستند نمیزارن چنین چیزی اتفاق بیفته؟

ببخشید اگر زیاد شد ممنون میشم جواب بدید
    65
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط platform [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومده در مورد حرفا و حدیثایی که درباره واردکنندگان انحصاری و یا همان وجود باند در واردات کالا
    می خوام بدونم اول این چیزا اصلا صحت داره؟
    مثلا:
    قیمت لب تاپ های اپل که وارد ایران شده خیلی بیشتر از اون چیزی هست که در دبی میشه خرید حالا این جوری تو بازار میگند که وارداتش دست چندتا شرکت و با هم سر یه قیمت توافق میکنند. حالا اگر یکی مثل من پیدا بشه که به هیچ جایی وصل نیست بره به فرض 500 تا لب تاپ اپل بخره بیاره این چندتا شرکت با زدو بند هایی که دارند می تونند بار منو تو گمرک گیر بندازند تا وقتی بار به دست من میرسه هزینش رفته باشه بالا تا نتونم پایین تر از قیمت اونا بفروشم.
    یا مثال دیگه:
    الان مرغداری ها از نبود مواد تغذیه مرغ ها (اگه اشتباه نکنم پای مرغ) خبر می دن چندتا هم دست از کار کشیدن چون چیزی ندارند بدن مرغا بخورن. خوب این مرغ داری ها چند تاشون باهم نمی تونند یه کارت بازرگانی بگیرند خودشون مواد غذایی هاشونو وارد کنند که ای جوری لنگ نمونند یا شرکت های انحصاری پشت قضیه هستند نمیزارن چنین چیزی اتفاق بیفته؟

ببخشید اگر زیاد شد ممنون میشم جواب بدید
    دوست عزیز توی کشور ما همه چی با پول حل می شه اینا که شنیدید درسته، توی کمرگ این مشکلات هست، متاسفانه ما ایرانی ها بلد نیستیم برد برد بازی کنیم و فکر می کنیم کم شدن از سود کسی یعنی بیشتر شدن سود ما، ما حتی به مردم خودمون هم رحم نمی کنیم

راجبه مرغداری ها و اینجور کالاها، اینا توزیع دولتی دارند، یعنی بیشترشونو دولت به صورت خریدار عمده از وارد کننده می خره و بعد خودش به عمده فروش می فروشه سایتی هم در این زمینه فعاله و این محصولات فقط بین اعضا توزیع می شه! یه جورایی شبیه اینکه در سایت یارانه ثبت نام کنی بهت می دن، چون تا چند سال پیش بیشتر سود توی بخش خصوصی که در واقع بدنه دولت بودن می چرخید و الان این سود فقط به خود دولت می رسه!
    در واقع تا جایی که من اطلاع دارم هزینه های کار کلا دیگه برای تولید نمی صرفه و چون دولت الزام به ثبات قیمت داره تولید کننده می بینه اگه تولید نکنه خیلی بهتره، خیلی از این آمار که این کمه تولید نمی کنیم و اون کمه هم خیلی واقعی نیست! الان کارخونه های کیک و کلوچه هم خیلی محصولاتشون رو تولید نمی کنن به همین دلیل، شوینده ها به همین دلیل،
    شما آمار واردات سالهای قبل رو ببین که چقدر کشورهایی که واردات داریم ازشون محدود و محدودتر می شن! خوب این یعنی وارد کننده باید زیر بار خیلی تحمیل ها از طرف فروشنده بره به خاطر سیاست خارجی غلط، وقتی نرخ واردات ما از بازار جهانی گرونتر باشه و نرخ فروش تولید کننده از بازار جهانی ارزونتر و دولت هم این وسط نخواد یه ذره از منفعت خودش چشم بپوشه اینجوری می شه!
    در ضمن دولت وقتی می خواد توی کار دخالت کنه واقعا روی باز کردن ال سی فشار می یاره، از همون اول باید کفش آهنی پات باشه تا ترخیص

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)