ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
    فرصت
    مهمان
    با درود
    اقا سجاد بحث بر سر این است که چرا باید رویه های و اصول اولیه تجارت را مخفی نماییم چرا فکر میکنیم وقتی کسی با اصول اولیه تجارت اشنا باشد جای ما تنگ میشود
    فروم نویسی شما با نوشته های شما در تناقض است اگر نباید اطلاعات کاری را به کسی بدهیم اصلا چرا باید من نوعی وقت بگذارم و مطلب بزنم تا دیگران راه و چاه تجارت را فراگیرند چرا وقتی از یک تاجر ایرانی درخواست میشود یک رویه خاص را توضیح دهد نمیگوید در حالی که یک تاجر امریکایی و یا شرقی به شما جزییان بیشتری میدهد
    بحث اموزش مطرح نیست بحث سر مانع تراشی است راهی را که ما رفته ایم و وقت نموده ایم و هزینه نموده ایم چه ایرادی داره به دیگران بگوییم تا هزینه دوباره تحمیل نشود نگاه بخیلانه به تجارت ارزشی ندارد زمانی میرسد که به همان کسی که کمک نمودهایم یک فرصت تجاری ایده ال به ما معرفی میکند
    مانع تراشی و پنهان نمودن اصول اولیه تجارت مطرح است وسلام
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرصت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با درود

اقا سجاد بحث بر سر این است که چرا باید رویه های و اصول اولیه تجارت را مخفی نماییم چرا فکر میکنیم وقتی کسی با اصول اولیه تجارت اشنا باشد جای ما تنگ میشود
    فروم نویسی شما با نوشته های شما در تناقض است اگر نباید اطلاعات کاری را به کسی بدهیم اصلا چرا باید من نوعی وقت بگذارم و مطلب بزنم تا دیگران راه و چاه تجارت را فراگیرند چرا وقتی از یک تاجر ایرانی درخواست میشود یک رویه خاص را توضیح دهد نمیگوید در حالی که یک تاجر امریکایی و یا شرقی به شما جزییان بیشتری میدهد
    بحث اموزش مطرح نیست بحث سر مانع تراشی است راهی را که ما رفته ایم و وقت نموده ایم و هزینه نموده ایم چه ایرادی داره به دیگران بگوییم تا هزینه دوباره تحمیل نشود نگاه بخیلانه به تجارت ارزشی ندارد زمانی میرسد که به همان کسی که کمک نمودهایم یک فرصت تجاری ایده ال به ما معرفی میکند
    مانع تراشی و پنهان نمودن اصول اولیه تجارت مطرح است وسلام
    جناب فرصت

سلام

من که در کامنت های قبلی گفتم اصلا موافق انحصار طلبی و مانع تراشی نیستم و کاملا غیر اخلاقی می دونم. من هم با شما موافقم و واقعیت اینه که اگر کسی بخواد اطلاعات ، رویه ها و اصول اولیه تجارت رو تو این دوره زمونه با این همه امکانات اطلاع رسانی مخفی کنه و یا در ارائه اون خساست بورزه فقط خودش رو کوچیک و ضایع کرده. چون انقدر کتاب و سایت و مطلب تو این زمینه وجود داره که یک تازه کار راحت می تونه ب این اطلاعات دست پیدا کنه.

من خودم بیش از یک سال هست که درباره اصول اولیه تجارت در این فروم می نویسم. تا جایی هم که می دونستم و وقت کردم به سوالات دوستان جواب دادم. هدف این فروم هم همینه که همه تازه کار ها بیان و یاد بگیرن و من هم همچنان خواهم نوشت .

اما تاپیک آقا مرتضی خیلی کلی شروع شده بود و من هم کلی جواب دادم.

فقط اینکه آیا شما با یه تاجر آمریکایی یا شرقی در ارتباط بودین و ازش سوال کردین که ببینین چه جوری جواب میده؟؟؟؟ و اینکه سوال چی بوده؟؟؟

( ما ایرانی ها برخلاف کلی ادعای فرهنگی که داریم تو خیلی مسائل بی فرهنگیم اما نباید همه چیز و ارتباط بدیم به فرهنگ ما و فرهنگ خارجیا. من سال هاست با خارجی ها کار کردم و موضوع عدم ارائه اطلاعات یک فرهنگ کلی هستش. البته خیلی فرهنگ خوبی خواهد بود که ایرانی ها بیان و بر عکس همه در دادن اطلاعات بخل نورزند.
    فرصت
    مهمان
    با سلام و درود بر اقا سجاد
    بنده خیلی خوشحال هستم که از دانش اساتیدی همانند شما در این سایت استفاده میکنم حداقل بخش اول صحبت های شما کاملا دقیق میباشد اما این که من بخواهم مرغ همسایه را غاز نمایم نه این گونه نیست و اصلا دوست ندارم در مورد چیزی که اطلاعاتی ندارم اورد بدم بله من تجربه کار با هندی ها و غربی ها را داشتم البته از طریق یکی از رفقا و البته یکی از دوستان بنده سال هاست در حوزه فنون مذاکره تدریس میکند ااین مطالب پشتوانه اش انها میباشد
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرصت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام و درود بر اقا سجاد
    بنده خیلی خوشحال هستم که از دانش اساتیدی همانند شما در این سایت استفاده میکنم حداقل بخش اول صحبت های شما کاملا دقیق میباشد اما این که من بخواهم مرغ همسایه را غاز نمایم نه این گونه نیست و اصلا دوست ندارم در مورد چیزی که اطلاعاتی ندارم اورد بدم بله من تجربه کار با هندی ها و غربی ها را داشتم البته از طریق یکی از رفقا و البته یکی از دوستان بنده سال هاست در حوزه فنون مذاکره تدریس میکند ااین مطالب پشتوانه اش انها میباشد
    شما لطف داری. من اصلا در جایگاه استادی نیستم.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام دوباره
    سجاد جان، به نظر من این انحصار طلبی و مصادره به نفع خود، رو اگر بیماری بسیار خطرناک بدونیم، اون عدم اطلاعات دادن رو میشه سرماخوردگی دونست که منجر به این بیماری خطرناک میشه. منظور اینه که وقتی از کنار این خساست های تجارتی که اسمشون رو شگرد و استراتژی میزارن، راحت بگذریم و نقد نکنیم ، در نهایت باید انتظار بروز بیماریهایی مثل مصادره به نفع و انحصارطلبی و رانت رو داشته باشیم.
    من نظرم رو فقط در این مورد ، و چالش ذهنیم رو گفتم. قرار نیست نظر من حتما درست باشه، اینجا نوشتم که نقد بشه. من خودم شاهد هستم ، که شما یک سال هست در این فروم مینویسین، و این یعنی اینکه شما هم به شییر کردن اطلاعات باور دارین.
    من فک میکنم همه اینها به نوع بینش و نگرش فرد بستگی داره،تمام اونهایی که در فرومهایی اینچنینی مینویسند، نگرش و بینشی متفاوت نسبت به کسانی دارند که تمام و کمال ، اطلاعاتشون رو در گاوصندوق نگه داشتند و به کسی نمیدن. وقتی فضای تعامل و همکاری بیشتری در فضای تجارت حاکم بشه، فضا برای موفقیت بیشتر خواهد بود. وهمه از این سود خواهند برد .
    چند وقت پیش ما در زمینه صادرات سیب زمینی کار کردیم به روسیه، طی چندین باری که فرستادیم، در هر بار با یک مشکل جدید مواجه شدیم، وقتی به راه حل اون مشکل رسیدیم که ضرر رو متحمل شده بودیم. تمام کسانی که با ما همکاری داشتند چه از زمان تهیه سیب زمینی ، سورت ، بارگیری ، انتقال به تریلر یخچالی ترانزیت تا ترخیص ...همه و همه خیلی با سابقه تر از ما بودن ولی چیزهایی رو به ما نگفتن، ( پنهان کردن اطلاعات ) که موجب شد پروژه ها با شکست مواجه بشه.
    اگر سوال این باشه که چرا ما نپرسیدیم: باید بگم ، گاهی اصلا خبر نداری که چنین سوالی میتونه وجود داشته باشه، گاهی اصلا نمیشناسی که بپرسی ولی اونی که قبلا رفته مسیر رو میشناسه و میتونه بگه...
    اصلا منظورم این نیست که مقصر شکست در اون پروژه رو کسان دیگری معرفی کنم، مقصر اصلی خود ما بودیم ولی کسان دیگری میتونستند کمک کنند ولی نکردند. حالا در حالت خوشبینانه در نظر بگیریم که اونها کاملا غیر عمد این کار رو کردند که حتما هم همینطور بوده ولی اگر اخلاق تجاری حاکم بر فضای تجاریمون، اخلاق درستی بود اونها حتما فراموش نمیکردند که به ما یادآوری کنند و نادانسته هایی رو به ما بگن، که بعضیهاشون بسیار جزئی ولی وحشتناک مهم بود.
    یعنی اگر منِ تازه کار طوری پرورش پیدا کنم که نگرش و ذهنیت درستی داشته باشم، به طور ناخودآگاه به دیگران کمک میکنم. تماما با نگرش و بینش بستگی داره.
    ویرایش توسط مرتضی : 08-01-2013 در ساعت 06:26
صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)