ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    23
    در انتظار تایید ایمیل

رویه تبادل پول کالای صادراتی و یا وارداتی

با سلام

از دوستان عزیز با تجربه ، تقاضا دارم در خصوص شرایط تبادل پول کالای صادراتی و یا وارداتی براساس شرایط زیر اظهار نظر و بحث نمایند :

1- در صورت وجود گشایش اعنبار بانکی :

در حالت گشایش اسناد اعتباری نگرانی از بابت برگشت پول صادرات و یا ارسال پول واردات وجود ندارد و در صورت اطمینان از بانک های رابط رویه کار مشخص است .

2- در صورت عدم وجود lc ( در دو حالت صرافی و بانک )

در حالتیکه اسناد اعتباری در میان نباشد ( در حال حاضر بیشتر تبادلات تجاری با کشورهای همسایه بدون lc می باشد ) فرآیند و یا توافقات انجام شده بین تجار که شناختی از یکدیگر ندارند به چه صورت است؟
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1357 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با سلام

از دوستان عزیز با تجربه ، تقاضا دارم در خصوص شرایط تبادل پول کالای صادراتی و یا وارداتی براساس شرایط زیر اظهار نظر و بحث نمایند :

1- در صورت وجود گشایش اعنبار بانکی :

در حالت گشایش اسناد اعتباری نگرانی از بابت برگشت پول صادرات و یا ارسال پول واردات وجود ندارد و در صورت اطمینان از بانک های رابط رویه کار مشخص است .

2- در صورت عدم وجود lc ( در دو حالت صرافی و بانک )

در حالتیکه اسناد اعتباری در میان نباشد ( در حال حاضر بیشتر تبادلات تجاری با کشورهای همسایه بدون lc می باشد ) فرآیند و یا توافقات انجام شده بین تجار که شناختی از یکدیگر ندارند به چه صورت است؟
    سلام

در حالت دوم باید برید سراغ شرکت های بازرگانی که هم در ایران دفتر داشته باشند و هم در کشور مبدا ( برای واردات) . معمولا به این صورت خواهد بود که شما به عنوان وارد کننده با دفتر ایران این شرکت های بازرگانی قرارداد می بندین و دفتر خارجی این شرکت بازرگانی ( مثلا در چین) با کارخونه چینی قرارداد می بنده. شما یک پیش پرداخت به دفتر ایران پرداخت می کنید و مابقی پول رو در قبال دریافت اسناد حمل پرداخت خواهید کرد.

راه دیگری رو من تجربه نکردم. اگر دوستان اطلاعاتی دارند ممنون می شم بگن.
    1
    m.e
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام . در ارتباط با lc بنده امکانش رو با یک واسطه برای اکثر کشور ها دارم . ( البته فعلا )
    فرصت
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.e [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام . در ارتباط با lc بنده امکانش رو با یک واسطه برای اکثر کشور ها دارم . ( البته فعلا )
    با سلام
    اگر ممکن است بیشتر توضیح بدهید
    ممنون
    23
    در انتظار تایید ایمیل
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام

در حالت دوم باید برید سراغ شرکت های بازرگانی که هم در ایران دفتر داشته باشند و هم در کشور مبدا ( برای واردات) . معمولا به این صورت خواهد بود که شما به عنوان وارد کننده با دفتر ایران این شرکت های بازرگانی قرارداد می بندین و دفتر خارجی این شرکت بازرگانی ( مثلا در چین) با کارخونه چینی قرارداد می بنده. شما یک پیش پرداخت به دفتر ایران پرداخت می کنید و مابقی پول رو در قبال دریافت اسناد حمل پرداخت خواهید کرد.

راه دیگری رو من تجربه نکردم. اگر دوستان اطلاعاتی دارند ممنون می شم بگن.

در این حالت واردات معنی نمی ده و شما صرفا از نمایندگی خرید می کنین که هزینه تمام شده کالا بواسطه اضافه شدن یک واسطه بالا می ره
    ویرایش توسط reza1357 : 02-01-2013 در ساعت 16:09 دلیل: اختیاری
    سجاد
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1357 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    در این حالت واردات معنی نمی ده و شما صرفا از نمایندگی خرید می کنین که هزینه تمام شده کالا بواسطه اضافه شدن یک واسطه بالا می ره
    درسته اما من راه موجود رو عرض کردم. البته با نظر شما در مورد افزایش هزینه موافق نیستم چون اگر بخواین از واسطه نخرین باید برید تو کشور مبدا دفتر بزنین که هزینه اش خیلی بیشتر خواهد بود.

شما تو این اوضاع به قول معروف هم خدا رو می خوای هم خرما رو. هم می خواین هزینه کم باشه هم ریسک نداشته باشه
    jalal13
    مهمان
    سلام به همه ی دوستان
    می خواستم بدونم به نظر شما برای صادرات باز کردن حساب در بانک های خارجی فایده ای دارد؟
    من از طریق این سایت با اینکه میتوان همچین کاری کرد آشنا شدم و برام جالب بود.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خوشحال میشوم جواب دوستان را با گفتن دلیل برای نظر مثبت یا منفی خودشون ببینم و بیشتر از این کار اطلاع پیدا کنم.
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalal13 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام به همه ی دوستان
    می خواستم بدونم به نظر شما برای صادرات باز کردن حساب در بانک های خارجی فایده ای دارد؟
    من از طریق این سایت با اینکه میتوان همچین کاری کرد آشنا شدم و برام جالب بود.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خوشحال میشوم جواب دوستان را با گفتن دلیل برای نظر مثبت یا منفی خودشون ببینم و بیشتر از این کار اطلاع پیدا کنم.
    داشتن حساب در کشورهای خارجی، میتونه کمک بکنه ولی این مسئله نمیتونه به همین سادگی باشه، که شما یه حساب در یک بانکی در خارج از ایران باز کنید و به راحتی پول صادرات رو به اون حساب واریز کنید، وارد شدن مبالغ بالای پول به یک حساب در خارج از ایران، مثل داخل ایران نمیتونه بی حساب و کتاب باشه و اگر مبلغ بالا باشه، حتما باید جواب پس بدین. مسائل مالیاتی و قانونی و بانکی کشور مربوطه و بانک مربوطه هم خیلی مهمه. در کل با حسابهای شخصی زیاد نمیشه و درست هم نیست که کار تجاری صورت بگیره، این کار در بسیاری از کشورها غیر قانونی هست.
    فرصت
    مهمان
    با سلام
    قوانین پولشویی و در تحریم ها در بیشتر کشورها محدودیت های جدی در نقل و انتقال به خصوص برای ایران ایجاد نموده حتی در کشور خودمان هم نسبت به سال های گذشته خیلی جدی تر شده
    فکر میکنید چرا شرکت های بزرگ صادراتی تمیلی به تسعر ارز های خود به در اتاقک ارزی ندارد شاید بیشتر افراد فکر کنند به خاطر این که قیمت پایین ان نسبت به بازار ازاد نه بیشتر برمیگردد به تحریم ها و همین قوانین .
    همین الان شرکت ملی مس ایران شرکتی که برای کارهای بین الملیی خود ایجاد نمود اماراتی است
    به نظر من همانطور که اقا مرتضی فرمودند حساب خارجی خیلی کارایی ندارد
    عرض اخر این که دوستان نسبت به رتبه اعتباری بانک هایی که در ان میخواهد حساب باز کنند دقت نمایید اگر چه خیلی ها اعتقاد دارند از بحران فاصله گرفته ایم اا هنوز بسیار از بانک های اروپایی وضعیت بدی دارند و شاید کله پا بشوند یک صبح زیبای زمستانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)