ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید

دلایل فعالیت یا عدم فعالیت در مناطق آزاد تجاری

سلام.

1-آیا شرکتهای بازرگانی ایرانی ترجیح میدهند که در یک منطقه آزاد تجاری ثبت شده باشند یا در شهرهای بزرگ کشور؟
    2-دلیل شما برای اینکه بهتر است شرکت در منطقه آزد ثبت شده باشد یا نشده باشد، چیست؟

3-نظر شما راجع به وضعیت هر یک از مناطق هشت گانه آزاد تجاری در کشور چیست؟
    الف-کیش ب-قشم ج-چابهار د-اروند(آبادان و خرمشهر) ه-انزلی و-ارس(جلفا-آذربایجان شرفی) ز-ماکو(آذربایجان غربی)

4-به نظر شما مناطق آزاد تجاری در زمینه واردات یا صادرات عمده کالاها موثر میباشند یا اینکه صرفا به بازارهای خرده فروشی برای مشتریان جزء تبدیل شده اند.
    پی نوشت: در حال حاضر مثلا در کیش و قشم عملا بسیاری از کالاها حتّی از داخل کشور به مغازه های این دو جزیره برده میشوند و فروخته میشوند. یعنی کالایی که مثلا از بندر عباس یا جای دیگری وارد کشور شده و در مراکز پخش مثل بازار تهران(بازار بزرگ) فروخته میشوند، توسّط مغازه داران و بوتیک داران به کیش و قشم برده شده و فروخته میشوند. مثلا من یک دوربین در شیراز(با گارانتی معتبر) خریدم و همان دوربین با همان گارانتی در کیش فروخته میشد و با قیمتی بیش از شیراز!
    مثلا من فکر میکنم هیچ وقت یک وارد کننده عمده کالای خود را در کیش یا قشم تخلیه نمیکند که دوباره آن را به داخل کشور ببرد. واردات کالا در کیش و قشم حداکثر محدود به همان کالاهایی است که در فروشگاه ها و بوتیکهای این دو جزیره فروخته میشوند و بصورت خرد(در مقایسه با کالاهایی که مثلا در بندر عباس تخیلیه میشوند) واردات انجام میشود. یعنی عملا این دو جزیره فقط به رقیبی جزئی برای تاجران تبدیل شده اند. مثلا صاحب یک بوتیک در کیش به دبی میرود و مقداری کالا در حد فروش خودش با لنج وارد جزیره کرده و میفروشد. حتّی فکر میکنم که مبداء این واردات چین هم نخواهد بود. چون اصولا کشتی های بزرگ که از چین می آیند به مقصد کیش و قشم نمیروند.
    آیا گفته های من درست است؟
    ویرایش توسط mri_6889 : 20-05-2016 در ساعت 16:32

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)