ماریسا مایر در یک گردهمایی در سانفرانسیسکو گفت که به مدیریت همانند گوش کردن نگاه میکند و اریک اشمیت، رئیس اجرایی شرکت مادر جدید گوگل موسوم به "الفبا" و استادش به وی یاد داده که شغلش به عنوان یک مدیرعامل، ترسیم یک هدف، گوش دادن به تیم و پیدا کردن راهی برای رسیدن هرچه سریع تر به آن هدف باشد. مایر در روزهای اول گوش دادن به نظرات کارمندان را در اولویت برنامه های خود قرار داد و داستان مشهوری را بازگو کرد که چطور هر روز چند ساعت به یک کافه میرفته تا در آنجا تمام کارکنان بتوانند ایده های خود را به وی بگویند و انجام این کار برایش دشوار بوده است.
مایر گفت: من در واقع کاملا خجالتی هستم و این کار برای من یک چالش بود. او در حال حاضر برای اینکه شرکت یاهو را که یک شرکت قدیمی ولی شناخته شده اینترنتی است احیا کند، کار سختی در پیش دارد چرا که یاهو در سه ماهه گذشته عملکرد مایوس کننده ای داشته و اخیرا هیچ محصول خارق العاده جدیدی را ارائه نکرده و از برنامه های بلندپروازانه خود عقب نشینی کرده است.

این امر باعث شده که برخی از قابل اعتمادترین مدیران اجرایی یاهو کار در این شرکت را رها کرده و در شرکتهای دیگری مشغول به کار شوند. برخی منابع نزدیک به یاهو به بیزینس اینسایدر گفتند: مایر فشار زیادی را تحمل میکند و برخی افراد وی را به این متهم کرده اند که همچون گذشته دیگر به نظرات اهمیت نمیدهد. مایر اذعان کرد که انجام این کار برای همیشه دشوار است.

وی گفت: کلید ماجرا ابداع و نوآوری است. چیزی که باید روی آن کار کنید، یک ایده جدید، یک قابلیت جدید یا یک محصول تازه است؛ برای مثال وی میگوید فوتبال فانتزی یاهو میتواند به یک قابلیت جدید پرطرفدار تبدیل شود. ایده های جدید برای فکر کردن. فکر میکنم این موضوع چیزی است که خون تازه را تزریق میکند.