ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    سجاد
    مهمان

شکست مذاکرات هسته ای،تجارت ایران و چین را دو برابر می کند

تجارت نیوز- اسدالله عسگراولادی که از تجار با سابقه ایران است و در عین از وی می توان به عنوان مفسر و تحلیلگر بازار چین یاد کرد، در گفت وگو با "تجارت نیوز" گفت: اگر کشورهای غربی طی مذاکرات آتی 1+5 در مسکو که دوره بعدی آن به طور قطع در وین خواهد بود، در برابر خواسته های به حق ایران تمکین نکنند، روابط اقتصادی ایران با چین به مرز 70 تا 80 میلیارد دلار خواهد رسید. به گفته این فعال اقتصادی، در حال حاضر پنج بانک چینی با ایران مراودات ارزی دارند که وی از نام بردن اسامی این بانک ها به دلیل آنچه که وی تهدید از سوی غرب دانست، خودداری کرد.عسگراولادی در ادامه تصریح کرد که او از میزان و نوع مراودات اقتصادی دو کشور راضی نیست اما اضافه کرد که "ما این شرایط را تا زمانی که بداخلاقی های غرب علیه ایران ادامه دارد، دوست داریم که حفظ کنیم."

علاقه ایرانی ها به کالاهای غربی
    او افزود: "این را هم فراموش نکنیم که مردم ما دوست دارند که از کالاهای غربی استفاده و خریداری کنند. بیشتر کارخانه های بزرگ داخل کشور ساخته کشورهای غربی مانند آلمان و انگلیس و ایتالیا و بخش کمتری نیز ساخته کشور فرانسه است. بیشتر کارخانه های نساجی داخل کشور ساخت ایتالیا است. از آن طرف نیز بیشتر کارخانه های فنی و داروسازی ما، آلمانی است. ماشین آلات ما نیز اکثرا ساخت انگلیس است. بنابراین همه ما علاقه داریم که کالای غربی بخریم اما به دلیل شرایط امروز، ناچار هستیم که برای تأمین لوازم یدکی کارخانه های خود، کالای انگلیسی را از چین خریداری و وارد کشور کنیم حال آنکه من معتقدم که انگلیس می تواند کالای خود را مستقیم به ما بفروشد، و دولتمردان این کشور این تصور را نداشته باشند که 3- 4 درصد حق دلالی که به تجار چینی به واسطه فروش کالای انگلیسی به ایران می دهد به نفع منافع انگلستان است."

پسته ایرانی در بازار تل آویو
    این تاجر کهنه کار در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر اسرائیلی ها علاقه زیادی به محصولات ایرانی دارند تأکید کرد: "هم غربی ها وهم اسرائیلی ها واردکننده بسیاری از کالاهای ایرانی هستند. پسته ای که من صادرمی کنم با قیمت های بالا فروش می رود. من به طور مستقیم به اسرائیل صادرات نداشته ام اما جنس و کالای من از طریق قبرس و ترکیه و عراق و حتی آمریکا به بازار اسرائیل صادر می شود. پسته ما امروز از مسیر بغداد،تل آویو، نیویورک به بازار آمریکا وارد می شود. این شامل بسیاری دیگر از کالاهای ایرانی نیز می شود."

خیابان تهران در تل آویو
    او همچنین توضیح داد که در تل آویو خیابانی به نام تهران وجود دارد که 80 درصد ساکنان این خیابان ایرانیانی هستند که به این کشور رفته اند. عسگراولادی ادامه داد: "حتی این را بگویم که همه مسوولان حکومت اسرائیل، پدرانشان ایرانی هستند. پدر نتانیاهو در شیراز تحصیل کرد و ایهود باراک نیز خودش یا پدرش در بابل درس می خواند و فارسی را به خوبی صحبت می کند. ما همه اینها را می دانیم اما سیاست به گونه است که اینها حاضر نیستند با ما دوست باشند. حال آنکه غربی ها خیال می کنند که می توانند ما را بشکنند در صورتی که نتوانسته اند و نخواهند توانست."

آشتی با غرب و فاصله گرفتن با شرق
    عسگراولادی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با تجارت نیوز، به روابط پیش روی ایران و چین اشاره کرد و گفت: "ما به چینی ها هم اعلام کرده ایم که اگر ایران با غرب آشتی کند دیگر از این خبرها نیست که ما با شما مراودات آنچنانی داشته باشیم. من بارها در چین به مسوولان این کشور گفته ام که ما را اذیت نکنید، و اگر امروز ما شما را تحویل می گیریم به این خاطر است که کشورهای غربی ما را تحویل نمی گیرند. در واقع اخلاق ایرانی ها به غرب نزدیک تر است تا چینی ها. برای انکه ما سابقه ارتباط 200 ساله با غرب داریم در حالی که با چین نزدیک به 25 سال است که این ارتباط را برقرار کرده ایم. چینی ها بداخلاق هستند اما غربی ها خوش اخلاق، با آنکه در باطن بداخلاق هستند. بنابراین من معتقدم که تحریم ها دائمی نیست و طرفین روزی با هم به تعامل می رسند. اما انکه بیشتر مقاومت کند برنده این میدان است."

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)