وزیر نفت اعلام کرد: بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی از قیمت های این محصول نمی کاهد.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه در گفتگو با شبکه خبری سی ان بی سی، افزود: فکر نمی کنم ورود دوباره نفت ایران به بازارهای جهانی سبب کاهش قیمت های نفت شود. وی در کنفرانس کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین، اظهار داشت: نگرانی اصلی ایران سهم این کشور در بازار نفت است. وی تصریح کرد: تصور نمی کنم که شاهد کاهش قیمت های نفت در بازار باشیم به نظر من مسئله اصلی برای ما دستیابی به سهم گذشته خود در بازار نفت است. به گفته وی، اعمال تحریم های بین المللی علیه ایران سبب شد که صادرات نفت این کشور کاهش یابد، با این حال مذاکرات ایران و ٦ قدرت بزرگ جهان به منظور دستیابی به توافق نهایی می تواند موجب لغو تحریم ها علیه تهران شود. زنگنه افزود: ایران می تواند در صورت رفع تحریم ها ظرف یک تا دو ماه آینده حدود ٥٠٠ هزار بشکه به عرضه روزانه نفت خود در بازارهای جهانی بیافزاید و این رقم را در ٦ ماه آینده به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد. وی همچنین در سمینار اوپک با تأکید بر همراهی این سازمان برای بازگشت ایران به بازارهای جهانی نفت، گفت: اطمینان دارم که کشورهای عضو اوپک ایران را همراهی می کنند و بازگشت نفت ایران را به بازار را مدنظر قرار می دهند. براساس این گزارش، نشست ١٦٧ اوپک امروز جمعه ١٥ خرداد ماه سال 94 در وین آغاز شده است.