ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    35
    کاربر جدید
    کاربر جدید

درخواست راهنمایی جهت شروع یک تازه کار

با سلام خدمت دوستان بزرگوار. بنده ساکن ارومیه هستم و تازه اقدام کردم کارت بازرگانی بگیرم. از با تجربه های انجمن تقاضای راهنمایی دارم. 1- باتوجه به سرمایه محدودم(100میلیون تومان) در چه محدوده ای کار کنم بهتره؟ 2-برای صادرات حتما باید تولید کننده باشی و برا خودت برند داشته باشی یا غیر از این هم میشه؟ مثلا من اگه بخوام ورمی کمپوست یا عرقیاتی مثل بیدمشک و بادرنجبویه به ترکیه صادر کنم باید تولید اونو داشته باشم یا میشه خرید و صادر کرد.؟(فقط بابت مثال عرض کردم) بعضی چیزا مثل محصولات شیلات که میدونم اجازه صادرات فقط دست تولید کننده هاشه اینها رو میدونم: الف؟) میدونم باید خودم بازار هدف رو برا خودم تعیین کنم. در مورد من این بازار هدف قاعدتا باس ترکیه باشه و یا نهایتا عراق و آذربایجان. چرا ترکیه؟ چون نزدیک مرزشم و اینکه به زبونشون آشنام و تا حدودی فرهنگشونو میشناسم. ب) میدونم کار تجارت سخته و به این راحتیا نیس و هیچ تخیل ساده انگارانه ای هم از تجارت ندارم ج)میدونم صادرات خیلی سخت تره مخصوصا صادرات بعضی چیزا یا انحصاری و به شدت رانتیه و یا انقدر دایره ش بسته س که تا من بیام و مشتریشو پیدا کنم و راه و چاهشو یاد بگیرم بازار از دست میره د) میدونم با سرمایه کمی که دارم گزینه هام محدودن س)میدونم برای نیاز های تجاری کشور ها میتونم از سایت اتاقهای بازرگانی-اتاق مشترک کشورها و سایر وبسایتهای مفید آمار واردات و صادرات کشورمون به اون کشور رو در آورد و ازش استفاده کرد. در کل خیلی آدم پرت و بی اطلاعی نیستم و اهل مطالعه م. ولی اینها رو نمیدونم الف) اون نقطه شروع کجاست؟ منظورم نقطه شروع برا عمله ب)نمیدونم اصلا با این مقدار سرمایه کار تجارت در عمل شدنیه؟ ج)نمیدونم با توجه به زمینه تجارت ایران و ترکیه که خیلی محدودتره نسبت به چین(به لحاظ تنوع محصولات وارداتی و صادراتی به همدیگه و اینکه بیشترشون کالاها خیلی شناخته شده و به نوعی سوخته س) آیا مزیت هم مرز بودن با ترکیه رو رها کنم و به فکر واردات یه کالای ارزون جدید از چین باشم یا تمرکز کنم رو ترکیه؟ از همه دوستان درخواست راهنمایی دارم مخصوصا از باتجربه هایی مثل آقا بهزاد عزیز یا آقا مرتضی . اگه عزیزان بجای توصیه های کلی موردی راهنمایی کنن بیشتر ممنون میشم مثلا یکی یه خط بهم بده که همونو دنبال کنم .
    9
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با عرض سلام و ادب
    بنده ادعایی ندارم که با تجربه هستم ، در تجارت هر چقدر هم که حرفه ای باشی باز کم تجربه ای چون بازار ایران و جهان هر لحضه در تغییر و تحول است ، 1- شما با سرمایه ای که دارید به راحتی میتوانید معاملاتی انجام دهید. 2- ایرانی لایق جنس درجه 3 یا 4 یا... نیست پس فکر چین رو از ذهنتان خارج کنید چه بسا که بعضی از تاجرهای ما جنسی بی کیفیت به مردم قالب میکنند . 3- اگر شرکت بازرگانی ثبت شده ندارید حتما یک شرکت بازرگانی به ثبت برسانید ( اگر سهامی خاص باشد بهتر است ). 4- ما کالا و محصولاتی برای صادرات و واردات داریم . و ....
    جهت ارتباط به بنده ایمیل فرمائید . wtintt.co@gmail.com
    با تشکر ( مدرس )
    35
    کاربر جدید
    کاربر جدید

ممنون آقای مدرس عزیز. از صمیم قلب از راهنماییتون ممنونم. در اسرع وقت به توصیه هاتون عمل میکنم و بهتون ایمیل میزنم
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    بنده هم سلام عرض میکنم به همه و امیدوارم شاد باشین،
    سوالی داشتم و درست هم نمیدونم اگه جای درست رو برای نوشتنش انتخاب کردم یا نه.

خلاصه بگم همیشه عاشق بازرگانی بودم ولی حرکت چندانی نداشتم؛ الان اما میخوام یه کارایی بکنم بدون پول زیاد. اونم پیدا کردن شرکتای متوسط و کوچیک هست که میخوان به ایران صادرات داشته باشن و یا بالعکس که من واسشون شریک تجاری پیدا کنم، اینجوری هم بیشتر با حرفه از نزدیک اشنا میشم هم خب بی هیچی هم نیست از لحاظ مالی.

سوال من از سروران و اساتید: 1. از کجا میشه یه همچین منبعی از اشخاص حقوقی یا حقیقی اروپایی و امریکایی و ... پیدا کرد تا این پیشنهاد دیده بشه؟ به شدت دنبال این داستانم و واقعا ممنون میشم از دوستانی که پاسخ بدن. سایت علی بابا؟! اتاقهای بازرگانی؟! چطور؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)