ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    419
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز

وزیر نفت: امکان عرضه 100 هزار بشکه نفت خام در بورس انرژی

تهران - ایرنا - وزیر نفت از امکان عرضه نفت خام و فرآورده های نفت در بورس انرژی خبر داد.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه عصر دوشنبه در همایش هم اندیشی فعالان بازار سرمایه با مدیران ارشد اقتصادی، گفت: علاوه بر آنکه می توانیم روزی 100 هزار بشکه نفت خام را در بورس انرژی عرضه کنیم، حجم زیادی از فرآورده های نفتی را در این بورس عرضه نمائیم.

وی اظهار داشت: همچنین می توانیم از روش های مختلف پیش فروش و اوراق از بورس انرژی کمک بگیریم.
    وی با بیان اینکه گفته می شود وزارت نفت و اینجانب با بخش خصوصی مخالفیم، گفت: من متعلق به نسلی هستم که هرچه بدست آورده با زحمت خود بوده است.
    زنگنه گفت: صندوقهای انرژی نیز می توانند در صنعت نفت سرمایه گذاری کنند و وزارت نفت با حضور بخش خصوصی مخالفتی ندارد.
    وی ادامه داد: اگر قرار است ایران کشوری سربلند و مقتدر باشد، باید افرادی سرسخت و زحمتکش در بخشهای مختلف کشور فعال شوند، به همین دلیل از رانت خوردن خوشم نمی آید و البته معتقدم اگر بنا به رانت خوردن باشد بخش خصوصی هم نمی تواند بخورد.
    زنگنه تصریح کرد: هرچند سرمایه گذاری بزرگ با مشکلاتی همراه است اما باید برای اداره کشور اقدامهای مناسبی را نیز انجام داد.
    وزیر نفت درباره نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: وزارت نفت در لایحه بودجه پیشنهادی برای قیمت خوراک پتروشیمی ها نداد و نرخ کنونی در مجلس شورای اسلامی اضافه شد و آن هم به این دلیل بود که برخی دوستان (فعالان بازار اقتصادی) گفتند نرخ خوراک پتروشمی پنج سنت تعیین شود، اما پس از آن نرخ ١٣ سنت مصوب شد، هرچند من نیز مخالف پنج سنت بودم اما پیشنهادی ندادیم که چه نرخی تعیین شود.
    زنگنه با اشاره به اینکه وزارت نفت در لایحه کسب و کار هم نرخی برای خوراک پتروشیمی ها پیشنهاد نداده بود، افزود: در آن لایحه نیز مجلس قیمت خوراک را تعیین کرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)